Rolnicy szykują się na Warszawę. Chcą złożyć donos na Jurgiela

Już za trzy dni rolnicy z całej Polski mają przyjechać do Warszawy, by żądać dymisji ministrów rolnictwa i środowiska.

rolnictwo, rolnik, zysk rolnika, portal rolny, Sławomir Izdebski, OPZZ Rolników Indywidualnych i Organizacji Rolniczych

Rolniczy OPZZ organizuje marsz gwiaździsty na Warszawę z udziałem 3000 rolników. Protest ma potrwać od 7 do 15 grudnia. Związkowcy domagają się od premier Beaty Szydło sanitarnego odstrzału dzików, skutecznej walki z wirusem ASF, a także dymisji dwóch ministrów: odpowiadającego za rolnictwo Krzysztofa Jurgiela i za środowisko Jana Szyszko.

Związkowcy apelują także o przyjęcie nowego Prawa Łowieckiego autorstwa OPZZ, zakaz egzekucji komorniczych, zmianę ustawy o Izbach Rolniczych i o Funduszach Promocji oraz o połączenie resortów środowiska i rolnictwa w jeden urząd.

Donos do prokuratora na Jurgiela

Uczestnicy marszu mają złożyć zawiadomienie do prokuratury wobec ministra rolnictwa.

– Wobec ministra Krzysztofa Jurgiela rolnicy z OPZZ zamierzają złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez niedopełnienia obowiązków służbowych i dopuszczenie do pojawienia się kolejnych ognisk ASF – informują posłowie PSL.

I przypominają, że „gdy w Polsce były trzy ogniska ASF PiS żądał odwołania ministra rolnictwa”.

Wirus przedostał się już na tereny położone po zachodniej stronie Wisły. Do tej pory stwierdzono 104 ogniska tej choroby. Wykryto również ponad 600 przypadków choroby ASF u dzików na coraz większym obszarze kraju.

oprac. Kamila Szałaj, fot. OPZZRiOR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here