Rolnik stracił w pożarze kombajn. Koledzy założyli zrzutkę i proszą o pomoc

Kolejny kombajn spłonął podczas żniw. Koledzy uruchomili zrzutkę dla Pana Irka, którego kombajn spłonął w ostatnim dniu żniw. Straty wynoszą 150 tysięcy złotych.

Rolnik stracił w pożarze kombajn. Koledzy założyli zrzutkę i proszą o pomoc Fot. eluban.pl

Kombajn spłonął na polach w Grodnicy w gminie Olszyna, a gospodarstwo Pana Irka znajduje się w Rakowicach Małych w powiecie lwóweckim.

Rolnik stracił w pożarze kombajn. Koledzy założyli zrzutkę i proszą o pomoc Fot. eluban.pl

Koledzy za pośrednictwem portalu zrzutka.pl zbierają na zakup nowego kombajnu po pożarze. Pan Irek tak opisuje swoją sytuację na stronie zrzutki:

Dzień 20 sierpnia miał być ostatnim dniem żniw, które w tym roku szły bardzo opornie ze względu na pogodę. Każdy rolnik ze strachem patrzył na prognozy. Nic nie wskazywało na to, że stanie się tragedia. Koło godziny 16:00 zauważyłem ze pali się kombajn, szybko wyskoczyłem i zaczęłam gaśnicami gasić sprzęt jednak nie dawało to efektu, było bardzo gorąco pożar rozprzestrzenił się błyskawicznie wiec w ciągu chwili zajął się cały sprzęt i zboże. Strażacy szybko ugasili pożar, jednak z kombajnu nie jestem w stanie uratować nic, jest to moja praca z której się utrzymuje. Kombajn był ubezpieczony, ale jedynie od zdarzeń drogowych, niestety towarzystwa ubezpieczeniowe ze względu na zbyt wysokie ryzyko nie chcą ubezpieczać kombajnów na wypadek spalenia. Ceny zbóż w tym roku są bardzo niskie dlatego nawet z pomocą rodziny nie będę w stanie zakupić drugiego kombajnu, straty jakie poniosłem to około 150 tysięcy zloty, rolnictwo jest moją pasją jak i sposobem na życie, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.”

Jak Macie możliwość – POMÓŻCIE
Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/dxuu7u

Źródło i fot.: zrzutka.pl

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics