Rolnik wykopał na polu olbrzymi pocisk moździerzowy

Pocisk moździerzowy odnalazł podczas prac polowych mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą. O znalezisku niezwłocznie poinformował policjantów. Opolscy funkcjonariusze zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Rolnik wykopał na polu pocisk moździerzowy Fot.: Policja Lubelska

Wczoraj po południu oficer dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą podczas prac gospodarczych około 50 metrów od zabudowań odnalazł przedmiot przypominający skorodowany pocisk artyleryjski. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że znaleziskiem jest najprawdopodobniej pocisk moździerzowy z okresu II wojny światowej. Do czasu przyjazdu saperów niewybuchu pilnują opolscy funkcjonariusze.

Policjanci przypominają jak należy zachować się w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch: pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci.

Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów – podkreśla aspirant sztabowy Edyta Żur.

Zdjęcia i fot.: Policja Lubelska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak zbierać i suszyć grzyby?

W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opowiada dr Cecylia Uklańska-Pusz...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,950ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE