Rolniku bądź widoczny!

Wzmożone opady deszczu, mgły czy coraz wcześniej zapadający zmrok powodują pogorszenie widoczności na drogach. Piesi i rowerzyści bez odblasków, sprzężone z ciągnikami maszyny rolnicze nie posiadające oświetlenia generują wiele niebezpiecznych sytuacji. Łatwo temu zaradzić. Wystarczy zadbać o umieszczenie elementów odblaskowych zarówno na własnej odzieży, jak i na wykorzystywanym sprzęcie rolniczym.

Rolniku bądź widoczny!
Rolniku bądź widoczny!

Z dnia na dzień zmrok zapada coraz wcześniej. Wzmożenie opady deszczu i zachmurzenie w ostatnim czasie nie należy również do rzadkości. Wielkimi krokami zbliża się jesień. Jest to czas ostatnich wysiłków rolników związanych z zakończeniem sezonu prac polowych. Zabiegi agrotechniczne przeciągają się często do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych. Wiele sprzętów wykorzystywanych w rolnictwie, szczególnie tych sprzężonych z ciągnikami rolniczymi nie posiada żadnego oświetlenia. Na drodze natomiast, po zmroku, widoczność takiego urządzenia jest znacznie ograniczona. Kierowca, który w ostatniej chwili dostrzeże przed sobą nieoświetlone urządzenie rolnicze nie będzie miał czasu na prawidłową reakcję, co może doprowadzić do tragedii. Przymocowany do maszyny w widocznym miejscu element odblaskowy może takim zdarzeniom skutecznie zaradzić. Warto pamiętać również o tym, że przypięte do ciągnika rolniczego maszyny i urządzenia nie powinny w żaden sposób ograniczać widoczności oświetlenia, w które wyposażony jest ciągnik.

Audi wbiło się w maszynę rolniczą podczepioną do ciągnika!

Właściwie przygotowane do kolejnego sezonu pola potrzebują zdrowego i sprawnego rolnika. Troska o własne bezpieczeństwo i zdrowie powinna skłaniać do wyposażenia m. in. wykorzystywanych sprzętów w elementy odblaskowe.  Koszt ich zakupu to kilka złotych. Produkty te są łatwo dostępne w wielu sklepach. Pamiętajmy, że wielu tragediom można zapobiec, reagując odpowiednio wcześnie!

Opr. KCW

Źródło: KPP Opatów

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

trzy × 1 =

Advertisement

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,897ObserwującyObserwuj
7,240SubskrybującySubskrybuj

CBA zatrzymało prezesa Bielmleku i członków zarządu spółdzielni

Trzy osoby, w tym Prezes Zarządu „Bielmlek” Spółdzielnia Mleczarska w upadłości oraz dwóch byłych członków zarządu spółki zatrzymani przez funkcjonariuszy stołecznej Delegatury CBA. Funkcjonariusze Delegatury...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE