Rolniku bądź widoczny!

Wzmożone opady deszczu, mgły czy coraz wcześniej zapadający zmrok powodują pogorszenie widoczności na drogach. Piesi i rowerzyści bez odblasków, sprzężone z ciągnikami maszyny rolnicze nie posiadające oświetlenia generują wiele niebezpiecznych sytuacji. Łatwo temu zaradzić. Wystarczy zadbać o umieszczenie elementów odblaskowych zarówno na własnej odzieży, jak i na wykorzystywanym sprzęcie rolniczym.

Rolniku bądź widoczny!
Rolniku bądź widoczny!

Z dnia na dzień zmrok zapada coraz wcześniej. Wzmożenie opady deszczu i zachmurzenie w ostatnim czasie nie należy również do rzadkości. Wielkimi krokami zbliża się jesień. Jest to czas ostatnich wysiłków rolników związanych z zakończeniem sezonu prac polowych. Zabiegi agrotechniczne przeciągają się często do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych. Wiele sprzętów wykorzystywanych w rolnictwie, szczególnie tych sprzężonych z ciągnikami rolniczymi nie posiada żadnego oświetlenia. Na drodze natomiast, po zmroku, widoczność takiego urządzenia jest znacznie ograniczona. Kierowca, który w ostatniej chwili dostrzeże przed sobą nieoświetlone urządzenie rolnicze nie będzie miał czasu na prawidłową reakcję, co może doprowadzić do tragedii. Przymocowany do maszyny w widocznym miejscu element odblaskowy może takim zdarzeniom skutecznie zaradzić. Warto pamiętać również o tym, że przypięte do ciągnika rolniczego maszyny i urządzenia nie powinny w żaden sposób ograniczać widoczności oświetlenia, w które wyposażony jest ciągnik.

Audi wbiło się w maszynę rolniczą podczepioną do ciągnika!

Właściwie przygotowane do kolejnego sezonu pola potrzebują zdrowego i sprawnego rolnika. Troska o własne bezpieczeństwo i zdrowie powinna skłaniać do wyposażenia m. in. wykorzystywanych sprzętów w elementy odblaskowe.  Koszt ich zakupu to kilka złotych. Produkty te są łatwo dostępne w wielu sklepach. Pamiętajmy, że wielu tragediom można zapobiec, reagując odpowiednio wcześnie!

Opr. KCW

Źródło: KPP Opatów

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dopłaty do kukurydzy: Ile wniosków złożono? ARiMR wydłuża godziny pracy

Dokumenty od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy biura powiatowe...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics