Rosja masowo wywłaszcza rolników

Rosja masowo okrada rolników na tymczasowo okupowanych terytoriach Ukrainy – poinformowała w mediach społecznościowych ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa. To próba ludobójstwa podobnego do Wielkiego Głodu z lat 30. XX wieku.

Rosja masowo wywłaszcza rolników
Rosja masowo wywłaszcza rolników

W przedsiębiorstwach rolnych miasta Melitopol w obwodzie zaporoskim nabierają rozpędu rabunek i eksport żywności i nieruchomości rolnych. Na początku tego tygodnia widziano konwój ciężarówek z zamaskowanymi państwowymi tablicami rejestracyjnymi i pojazdami eskortowymi przewożącymi pozostałości maszyn rolniczych i zboża z windy na tymczasowo okupowany Krym.

Masowe wywłaszczanie rolników

Na terytorium Krasnojarska lokalni posłowie, powołując się na brak ogórków, innych warzyw i zbóż z powodu zagranicznych sankcji, postanowili wywłaszczyć plony rolników z tymczasowo okupowanego regionu Chersoniu.


„Spadkobiercy organizatorów Hołodomoru lat 30. ponownie próbują zorganizować ludobójstwo narodu ukraińskiego za pomocą banalnego rabunku, który nazywa się „wywłaszczeniem nadwyżek z ubiegłorocznych i tegorocznych żniw” – komentuje Ludmyła Denisowa.

Kradzież żywności z terytoriów okupowanych stanowi naruszenie Konwencji Genewskiej z 1949 r. dotyczącej ochrony osób cywilnych w czasie zbrodni wojennych i wojennych, zgodnie z art. 8 Statutu Rzymskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego.

Apeluję do Komisji ONZ ds. Badania Naruszeń Praw Człowieka podczas inwazji wojskowej Rosji na Ukrainę o uwzględnienie tych faktów dotyczących zbrodni wojennych i naruszeń praw człowieka na Ukrainie” – dodaje Denisowa.

Źródło: FB Людмила Денісова 

Zostaw komentarz

 1. Rolników…. Dobre sobie. Gdzie oni tam rolników mają? 70-80% ziemi na Ukrainie jest w rękach korporacji i oligarchów. Dlaczego wybielacie ten skorumpowany kraj?

  • Rzeczywiście korupcja na Ukrainie jest ale to wcale nie oznacza , że należy ich okradać . Złodziej to złodziej
   a ruski złodziej najgorszy . Pod butem ruskim każdy kraj wcześniej czy później będzie
   złodziejski a Ukraina wiele lat była zależna . Mariusz albo niewiele pan z tego rozumie albo jest
   ruskim trolem . Uważajcie internauci .

  • Aha, to teraz jest taki przekaz z Moskwy. Ale słabe to, słabe. Poproś swojego oficera prowadzącego, żeby się bardziej przyłożyli do roboty, bo my Polacy takiej propagandy nie łykamy. Aha, pytanko, płacą Ci rublach czy w euro? Jak tymi pierwszymi to poproś o podwyżkę, jak tym drugim to już niedługo.

 2. Ruski jak Ruski zawsze tacy byli czy kiedyś czy teraz oni nigdy się nie zmienną a Ukraina ngdy sewgo zdania nie miała szkoda Ukrainy trzeba pomagać Ukrainie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Wsparcie dla producentów świń – złożono 228 wniosków

Od 2 do 15 lipca 2022 r. można się ubiegać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dofinansowanie w ramach „Nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,939ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE