Rostselmash w drużynie Korbanka. Zobacz zdjęcia z pokazów polowych

Coś się kończy, coś się zaczyna. Od 2018 roku firma Korbanek nie będzie już przedstawicielem koncernu Agco. To oznacza, że z oferty dystrybutora znikną m.in. marki Fendt i Massey Ferguson. Ale w zamian pojawią się nowe. Korbanek podpisał właśnie porozumienie o współpracy z największym rosyjskim producentem sprzętu rolniczego – firmą Roststelmash.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ NA DOLE STRONY

 

W ubiegły czwartek (4 sierpnia) w Tarnowie Podgórnym k. Poznania największy polski dystrybutor sprzętu rolniczego firma Korbanek oraz rosyjski producent maszyn Roststelmash ogłosili oficjalnie zawarcie umowy. Już od 2018 roku Korbanek będzie wyłącznym przedstawicielem producenta z Rostowa nad Donem.

Vector, Acros i RSM 161 z Tarnowa Podgórnego

W 2018 roku do sprzedaży w Polsce trafią m.in. kombajny Rostselmash Vector 425, Acros oraz RSM 161, a także sieczkarnie. W przyszłości firma planuje rozszerzenie oferty o markę Versatile, która także należy do rosyjskiego giganta.

Jak mówił w rozmowie z nami Paweł Korbanek, właściciel firmy, do współpracy z rostowskim producentem przekonała go przede wszystkim wysoka jakość maszyn i bardzo korzystna cena.

– Chcemy zaoferować polskim rolnikom dobry sprzęt na miarę ich potrzeb i kieszeni. Pierwsze testy polowe maszyn w Polsce wypadły bardzo obiecująco – kombajny świetnie radziły sobie w naprawdę trudnych warunkach pogodowych – mówi Korbanek. Jako przykład podaje RSM161, który ma wyjątkowo wysoką wydajność – ok. 40 t/ha.

Rostselmash to firma z wieloletnią tradycją. Powstała w 1929 roku, a od 2000 roku jest w prywatnych rękach. Rolnikom oferuje nie tylko kombajny zbożowe, ale również sieczkarnie do kukurydzy oraz całą gamę maszyn uprawowych i zielonkowych. Dotychczas w Polsce maszyny te były sprzedawane za pośrednictwem jednego z dystrybutorów z okolic Ciechanowa.

Kamila Szałaj, fot. Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here