Rozkładające się szczątki bydła porzucone w lesie

Rozkładające się szczątki bydła nieznany jak dotąd sprawca wyrzucił w lesie, którego gospodarzem jest Nadleśnictwo Bartoszyce. Bartoszyccy leśnicy mają teraz problem, bo wywiezienie zwierzęcych odpadów nie będzie ani tanie, ani proste.

Rozkładające się szczątki bydła porzucone w lesie
Rozkładające się szczątki bydła porzucone w lesie. Fot.: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie

Co najmniej sześć rozkładających się zwierząt ktoś wyrzucił do olchowego lasu w Nadleśnictwie Bartoszyce. Jeszcze więcej krowich szczątków znajduje się na prywatnym polu sąsiadującym gruntami Skarbu Państwa, zarządzanymi przez Lasy Państwowe. Sprawę prowadzi obecnie policja, a leśnicy – jeśli policjantom uda się znaleźć winowajcę – wystąpią w niej w roli w oskarżyciela posiłkowego.

Na razie jednak najpilniejsze zadanie to usunięcie padliny z lasu. A nie będzie to ani proste, ani tanie bo martwe zwierzęta leżą w utworzonym przez bobry zalewisku. Bartoszyccy leśnicy liczą, że kosztami akcji utylizacyjnej uda się obciążyć sprawcę. O ile ten oczywiście się znajdzie.

Koń uwięziony w błocie. Strażacy stanęli na wysokości zadania

Przypomnijmy, to nie pierwsze zaskakujące znalezisko na terenie Lasów Państwowych. Dwa lata temu nieznany sprawca na terenie Nadleśnictwa Kudypy wyrzucił ponad 15 tys. zgniłych jajek. Organom ścigania nie udało się znaleźć winnego. Koszt utylizacji jaj poniosło nadleśnictwo.

Źródło: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

three × one =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,142ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE