Rozpoczął się sezon grzewczy. Policjanci ostrzegają przed oszustwami „na opał”

Oszuści wykorzystują różne sposoby wyłudzenia pieniędzy. Obok oszustw „na wnuczka”, „na policjanta”, „na wypadek” pojawiają się także oszustwa „na opał”. Ofiarą takiego nieuczciwego działania padł 32-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który stracił zaliczkę wpłaconą na poczet zamówionego drewna opałowego.

Rozpoczął się sezon grzewczy. Policjanci ostrzegają przed oszustwami „na opał”

Trwający sezon grzewczy to doskonała okazja dla oszustów. Przestępcy zamieszczają w Internecie oferty sprzedaży opału, pobierają zaliczki i nie wywiązują się z umowy. W taki właśnie sposób został oszukany 32-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Mężczyzna pod koniec września znalazł na jednym z portali społecznościowych ofertę sprzedaży drewna opałowego w atrakcyjnej cenie. W rozmowie telefonicznej ze sprzedawcą ustalił szczegóły transakcji. Mężczyzna wpłacił zaliczkę na wskazane konto bankowe i oczekiwał na przesyłkę. Niestety czas realizacji zamówienia minął, a mężczyzna nie otrzymał towaru. Gdy kontakt ze sprzedawcą się urwał 32- latek uświadomił sobie, że został oszukany.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas internetowych zakupów. Prosimy o ograniczone zaufanie podczas zamawiania opału. „Super oferta” i zaniżona cena to sygnały, które mogą świadczyć o tym, że mamy do czynienia z oszustwem. Zachowajmy dużą ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania wobec nieznanych sprzedawców. Sprawdzajmy ich wiarygodność. Przy składaniu zamówienia wybierajmy opcję zapłaty przy odbiorze.

Źródło: Policja Mazowiecka, asp. Magda Zarembska

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Policjanci zatrzymują traktorzystów. O co chodzi?

Okres wakacji to dla większości z nas czas odpoczynku. Dla rolników to jednak czas wzmożonej aktywności. Trwają żniwa. Na drogach obserwujemy wzmożony ruch maszyn...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics