Rynek owoców i warzyw w grudniu!

W grudniu 2013 roku na poziomie zdecydowanie wyższym ukształtują się detaliczne ceny warzyw. Największy wpływ będzie miał na to wzrost cen ziemniaków, które dominują w koszyku konsumpcji warzyw w kraju, a także warzyw tradycyjnych takich jak cebula, marchew czy też buraki.
 

 

\"\"

 

Czytaj także:
Kolejna roślina genetycznie zmodyfikowana zakazana!
Jedzmy ryby – na zdrowie!
Nowy, niezwykły owoc!

Z danych dla handlu.pl, monitorującego ceny artykułów spożywczych w sieciach handlowych i dyskontach wynika, że ziemniaki w detalu (dane do 20 grudnia), podrożały o 51% w relacji do grudnia 2012 r. do 1,46 zł/kg. Nieco niższe były natomiast ceny pomidorów (-3%; 5,29 zł/kg) czy też papryki (- 16%; 6,97 zł/kg).

Na poziomie niższym w stosunku do roku poprzedniego mogą ukształtować się natomiast ceny detaliczne owoców. Tańsze niż przed rokiem są jabłka – o 12% (2,02 zł/kg), obniżyły się również ceny cytrusów – pomarańcz i cytryn – odpowiednio o 11 i 6,5% (3,39 i 5,00 zł/kg).

Źródło: Bank Gospodarki Żywnościowej,
Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu 
 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Rynek mleka: Opłacalność balansuje na krawędzi

Ceny skupu mleka są mocno zróżnicowane w zależności od odbiorcy oraz konkretnego cennika. Średnia cena waha się w okolicach 2,05 zł za litr mleka surowego. Zdaniem...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics