Rzepak ozimy – co zasiać?

Rzepak ozimy należy do grupy roślin o najwyższych wymaganiach dotyczących zarówno stanowiska jak i agrotechniki. Ponadto bardzo ważnym elementem w uprawie jest wybór odpowiedniej odmiany o sprawdzonym potencjale plonowania. Aby właściwie dobrać odmianę do specyficznych warunków siedliska należy kierować się wynikami badań rejestrowych i porejestrowych w systemie PDOiR oraz własnymi obserwacji i spostrzeżeniami dotyczącymi uprawy określonej odmiany.

Do najważniejszych kryteriów wyboru odmiany zaliczamy: poziom i stabilność plonowania, zimotrwałość, odporność na choroby i warunki stresowe, podatność na wyleganie czy łatwość omłotu. W podejmowaniu decyzji o wyborze pomagają wyniki plonowania odmian w poszczególnych regionach kraju publikowane przez COBORU.

Wśród bogatej oferty odmian rzepaku ozimego trudno wybrać tę najwłaściwszą. Przed założeniem plantacji warto się zastanowić, którą odmianę wybrać. Dlatego postanowiliśmy pomóc naszym czytelnikom w wyborze najodpowiedniejszej odmiany. Poprosiliśmy firmy o przedstawienie swoich propozycji spośród odmian rzepaku ozimego na nadchodzący sezon.

Cały artykuł:
  \"\"

 

Oprac. Marta Nowak-Woźnica

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ciąg dalszy podwyżek cen w sklepach. W lipcu padł kolejny dwucyfrowy wynik

Analiza ponad 31 tys. cen detalicznych wykazała, że w lipcu br. zakupy w sklepach były droższe średnio o 18,6% niż rok wcześniej. Zdrożały wszystkie...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE