Rzepak ozimy – co zasiać?

Rzepak ozimy należy do grupy roślin o najwyższych wymaganiach dotyczących zarówno stanowiska jak i agrotechniki. Ponadto bardzo ważnym elementem w uprawie jest wybór odpowiedniej odmiany o sprawdzonym potencjale plonowania. Aby właściwie dobrać odmianę do specyficznych warunków siedliska należy kierować się wynikami badań rejestrowych i porejestrowych w systemie PDOiR oraz własnymi obserwacji i spostrzeżeniami dotyczącymi uprawy określonej odmiany.

Do najważniejszych kryteriów wyboru odmiany zaliczamy: poziom i stabilność plonowania, zimotrwałość, odporność na choroby i warunki stresowe, podatność na wyleganie czy łatwość omłotu. W podejmowaniu decyzji o wyborze pomagają wyniki plonowania odmian w poszczególnych regionach kraju publikowane przez COBORU.

Wśród bogatej oferty odmian rzepaku ozimego trudno wybrać tę najwłaściwszą. Przed założeniem plantacji warto się zastanowić, którą odmianę wybrać. Dlatego postanowiliśmy pomóc naszym czytelnikom w wyborze najodpowiedniejszej odmiany. Poprosiliśmy firmy o przedstawienie swoich propozycji spośród odmian rzepaku ozimego na nadchodzący sezon.

Cały artykuł:
  \"\"

 

Oprac. Marta Nowak-Woźnica

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nieszczęśliwy wypadek przy załadunku drewna

11 czerwca w kompleksie leśnym w m. Brzozowica Duża doszło do nieszczęśliwego wypadku. Podczas załadunku drewna na przyczepę ciężarową wypadkowi uległ 28-latek, który Lotniczym...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics