Są pieniądze dla wszystkich młodych rolników!

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, znowelizował dotychczasowe rozporządzenie o podziale środków z PROW 2007 – 2013 zastępując wojewódzkie limity środków limitem krajowym. Dzięki temu, pieniądze przeznaczone na działanie "Ułatwianie startu młodym rolnikom" zostały przesunięte z województw, w których  nie zostały wykorzystane, do regionów, gdzie ich zabrakło. To  oznacza, że pieniędzy wystarczy dla wszystkich młodych rolników, którzy złożyli w 2011 r. prawidłowo wypełnione wnioski o przyznanie pomocy i kwalifikują się do jej otrzymania. Przeprowadzony w 2011 r. nabór wniosków o przyznanie pomocy z działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" finansowany w ramach PROW 2007 – 2013, cieszył się bardzo dużą popularnością. Chętnych do otrzymania 75 tysięcy złotych premii w niektórych województwach było tak wielu, że nie wystarczyło wtedy dla nich pieniędzy.

Pomoc będzie przysługiwała w kolejności wynikającej z utworzonego dla całego kraju rankingu wniosków. Miejsce wniosku w rankingu zależy od liczby posiadanych punktów przyznanych za powierzchnię gospodarstwa, wykształcenie wnioskodawcy oraz stopę bezrobocia w powiecie.

Lista wnioskodawców zawierająca kolejność przysługiwania premii dla młodych rolników jest podana do publicznej wiadomości w komunikacie Prezesa ARiMR na stronie internetowej administrowanej przez Agencję.

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here