Samochód w rowie, świnie na drodze

Do groźnego wypadku doszło w ubiegłą środę  w miejscowości Stare Miasto (woj. wlkp.). Samochód przewożący świnie wpadł do rowu, a zwierzęta rozbiegły się po drodze.

rolnictwo, rolnik, zysk rolnika, portal rolny, ciągnik, wypadek, policja, świnie

 

21 marca o godz. 07.40 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wjechaniu samochodu ciężarowego z przyczepą do rowu w miejscowości Stare Miasto gm. Wronki. Samochód przewoził trzodę chlewną.

 

rolnictwo, rolnik, zysk rolnika, portal rolny, ciągnik, wypadek, policja, świnie

Świnie uciekły na jezdnię

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód ciężarowy na poboczu drogi, natomiast przyczepa znajdowała się przechylona w rowie. Trzoda wydostała się z pojazdu i znajdowała się na jezdni. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu – wyjaśnia st. sekc. Łukasz Kawka z KPSP w Szamotułach.

Zagroda z drabin

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ewakuowali pozostałe zwierzęta i wyznaczyli im zagrodę przy użyciu drabin. Potem wyciągnęli przyczepę na pobocze i pomogli w  załadunku trzody.
 


W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z państwowej straży pożarnej, ochotniczej straży pożarnej, policja i straż miejska.

Redakcja AgroNews, fot. KSP Szamotuły/moje Wronki, st. asp. Maciej Maćkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here