Składował nielegalne odpady. Trafił do policyjnej celi

Wspólne działania świętokrzyskich funkcjonariuszy walczących z przestępczością gospodarczą z policjantami z Buska-Zdroju i pracownikami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska doprowadziły wczoraj do zatrzymania 27-latka z powiatu łódzkiego. Mężczyzna podejrzewany jest o udział w procederze związanym z nielegalnym składowaniem odpadów niebezpiecznych w gminie Busko-Zdrój.

Składował nielegalne odpady. Trafił do policyjnej celi
Składował nielegalne odpady. Trafił do policyjnej celi

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska złożyli wczoraj służbową wizytę na składowisku odpadów w miejscowości Skadla w gminie Busko-Zdrój. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że może dochodzić tam do nieprawidłowości związanych ze składowaniem materiałów niebezpiecznych.

Składował nielegalne odpady. Trafił do policyjnej celi
Składował nielegalne odpady. Trafił do policyjnej celi

Na terenie posesji funkcjonariusze zastali 27-latka, który za pomocą wózka widłowego dokonywał rozładunku pojemników oraz beczek z odpadami z pojazdu ciężarowego. Po wykonaniu szczegółowej kontroli, funkcjonariusze ujawnili szereg nieprawidłowości, w tym składowanie odpadów bez wymaganego zezwolenia. 27-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Teren został zabezpieczony, a dalsze czynności określą miedzy innymi czy substancje są niebezpieczne dla środowiska i kto jeszcze brał udział w tym procederze. Czynności procesowe w sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

Opr. AM
Źródło: KWP w Kielcach

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Kowalczyk: Zmiana zasad ustalania waloryzacji emerytur rolniczych jeszcze w tym roku

Zmiana zasad ustalania waloryzacji rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych jest możliwa jeszcze w tym roku - poinformował resort rolnictwa. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE