Śmierć na torach. Ursusem wjechał wprost pod lokomotywę

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Zarudzie (gmina Nielisz) kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał wprost pod lokomotywę. Ciągnikiem kierował 58-letni mieszkaniec gminy Nielisz. Mężczyzna zginął na miejscu wypadku.

Dramat na torach. Ciągnikiem rolniczym wjechał wprost pod lokomotywę
Dramat na torach. Ciągnikiem rolniczym wjechał wprost pod lokomotywę

„Do zderzenia ciągnika rolniczego z lokomotywą doszło wczoraj około godziny 16.00 na znajdującym się pomiędzy polami uprawnymi niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Zarudziu (gmina Nielisz). Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem marki Ursus z doczepionym rozrzutnikiem jechał polną drogą. Zbliżając się do przejazdu kolejowego oznaczonego znakiem STOP oraz znakiem świętego Andrzeja nie zatrzymał się. Wjechał wprost pod jadącą torowiskiem lokomotywę. Po zderzenie pojazdów maszynista natychmiast zatrzymał się i wezwał pomoc” – relacjonuje starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło z policji w Lublinie.

Dramat na torach. Ciągnikiem rolniczym wjechał wprost pod lokomotywę
Dramat na torach. Ciągnikiem rolniczym wjechał wprost pod lokomotywę Fot. Policja Lubelska

58-letni kierowca ciągnika zmarł na miejscu wypadku

Niestety pomimo podjętej reanimacji, nie udało się przywrócić funkcji życiowych kierującego ciągnikiem. 58-letni mieszkaniec gminy Nielisz zmarł na miejscu wypadku. Maszynista, 61-latek z powiatu chełmskiego był trzeźwy.

Lokomotywa poruszała się z miejscowości Krzak w kierunku Zamościa, nie ciągnęła wagonów. „Ze wstępnych ustaleń wynika, że maszynista sygnalizował zbliżanie się do przejazdu, jednak kierujący ciągnikiem z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn nie zareagował. Ustalono również, że ciągnik, którym poruszał się 58-latek nie był ubezpieczony, nie posiadał również ważnych badań technicznych  – dodaje starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło z policji w Lublinie.

Na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe. W miejscu zdarzenia obecny był również biegły z zakresu wypadków drogowych. Ciało 58-latka zostało przewiezione do zakładu patomorfologii celem wykonania badań. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Źródło i fot.: Policja Lubelska

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zmiany w sposobie naliczania czynszów dzierżawnych KOWR

W odpowiedzi liczne krytyczne sygnały napływające od rolników w sprawie zmiany w sposobie naliczania czynszów dzierżawnych KOWR od 1 stycznia 2024 r. Zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics