Solidarni chcą okupować ministerstwo rolnictwa

Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej Solidarni zapowiada akcję okupacyjną ministerstwa rolnictwa, jeśli resort nie wprowadzi rozwiązań chroniących rolników przed egzekucjami.

 

Miarka się przebrała. Związek Zawodowy Rolników Rzeczpospolitej Solidarni zaapelował wczoraj do ministra rolnictwa o wprowadzenie rozwiązań chroniących rolników przed egzekucjami. Jeśli w ciągu dwóch tygodni resort nie przedstawi propozycji, związek podejmie akcję okupacyjną ministerstwa.

– Banki i firmy leasingowe nagminnie wypowiadają rolnikom umowy, a także wszczynają postępowania egzekucyjne – mówi przewodniczący związku Marcin Bustowski.

W rozmowie z nami Bustowski zwrócił uwagę, że do tej pory nie funkcjonuje ustawa o restrukturyzacji zadłużonych gospodarstw rolnych, która miała być odpowiedzią na problemy z płynnością finansową rolników.

Dlatego związek planuje podjęcie radykalnych kroków.

– Panie ministrze, jeśli nie przedstawicie konkretnych rozwiązań, to podejmujemy akcję okupacyjna ministerstwa – zapowiada przewodniczący Solidarnych.

Jak dokładnie będzie wyglądała okupacja? Tego na razie nie chciał zdradzić Bustowski. Poinformował jedynie, że będą to mocne, zaskakujące działania.

Kamila Szałaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here