Sprzedaż bezpośrednia czyli więcej i łatwiej?

Odbyło się kolejne posiedzenie podkomisji nadzwyczajnej sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi do spraw zmian legislacyjnych dotyczących sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych.

 

\"\"

 


Na posiedzeniu odbyła się dyskusja nad przedstawionymi przez Ministrów: Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Zdrowia projektami rozporządzeń ułatwiających sprzedaż bezpośrednią produktów rolnych.
Projekt rozporządzenia MRiRW dostępny tutaj.

Ze strony ministerstwa rolnictwa uczestniczył posiedzeniu podkomisji podsekretarz stanu T.Nalewajk oraz A.Klusek z Wydziału Bezpieczeństwa i Higieny Żywności. Departament Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii.

Natomiast wstępny projekt Ministerstwa Zdrowia przedstawił p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego Marek Posobkiewicz, który zaznaczył, iż projekt będzie w najbliższym czasie przedmiotem obrad kierownictwa resortu.

Zarówno członkowie podkomisji jak i przedstawiciele organizacji pozarządowych z zadowoleniem przyjęli fakt, iż w końcu podkomisja w końcu doczekała się zaprezentowania zapowiadanych przez konkretnych i sensownych propozycje rozporządzeń, które będą mogły być skierowane do konsultacji społecznych i być materiałem do dyskusji.

Tranmisja z obrad podkomisji

Zarówno posłowie- członkowie podkomisji jak i przedstawiciele organizacji w trakcie dyskusji zwracali uwagę na pewne niedociągnięcia dotyczące m.in. form sprzedaży a przede wszystkim listy produktów w tym głownie wyłączenia mięsa pozyskanego ze zwierząt z własnego gospodarstwa i ubitych usługowo w ubojniach.

Ze względu, iż projekty zostały skierowane do konsultacji społecznych następne posiedzenia podkomisji odbędzie się za miesiąc i zgodnie z sugestią przewodniczącej podkomisji posłanki D.Niedzieli i być może będzie posiedzeniem wyjazdowym na trenie woj. małopolskiego.

Źródło: Krajowa Rada Izb Rolniczych,
Redakcja AgroNews, fot: sxc.hu
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here