Sprzedaż ciągników używanych. Pozycja lidera zagrożona

Sprzedaż ciągników używanych przekroczyła 14 tys. szt. w tym roku. W tym samym czasie rejestracji nowych ciągników jest o połowę mniej – 6960 sztuk.

Rynek ciągników używanych, Massey Ferguson, McCormick, John Deere, Sprzedaż ciągników używanych, Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Jak wynika z informacji podanej przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, sprzedaż ciągników używanych wyniosła w tym roku 14 400 szt. W całym ubiegłym roku było to 14 086  szt. A więc jeszcze przed końcem roku mamy wzrost o 2,2 proc.

Najwięcej ciągników używanych sprzedaje się tych najstarszych, w kat. powyżej 20 lat. Ta kategoria wiekowa stanowi 53,75 proc. udziałów całego rynku ciągników używanych.

Liderem w tej kategorii jest marka Massey Ferguson (16,3 proc.), co przekłada się na pierwsze miejsce w całym rynku ciągników używanych (13,6 proc.).

W kategorii 3-5 lat lideruje McCormick. We wszystkich pozostałych kategoriach wiekowych liderem jest John Deere, co daje mu w sumie drugą pozycję w rynku ciągników używanych w udziałami 13,3 proc. i dzieli go  już tylko 0,3 pp różnicy do lidera w rynku ciągników używanych.

Mazowsze liderem

Najwięcej ciągników używanych w okresie styczeń – październik 2018 rejestrowanych jest, podobnie jak przed rokiem, w woj. mazowieckim, lubelskim, podlaskim i wielkopolskim, choć w tym ostatnim notuje się spadek sprzedaży używanych ciągników.

Redakcja AgroNews, źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, fot. flickr.com

Advertisement
Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × two =

Advertisement
11,159FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
4,127ObserwującyObserwuj
6,120SubskrybującySubskrybuj

ASF: rekomendacje dla producentów świń z województwa łódzkiego

Na polecenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy Inspekcja Weterynaryjna podjęła w województwie łódzkim natychmiastowe działania. Działania w kierunku zwalczania...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE