Sprzedaż przyczep rolniczych kuleje. Duże spadki rdr

W lutym br. zarejestrowano 454 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 134 szt. mniej niż w lutym przed rokiem. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy roku zarejestrowano 956 szt. nowych przyczep rolniczych. To o 178 szt. mniej niż w tym samych okresie w 2022 roku. Wynik ten oznacza spadek rok do roku o 15,7%.

Sprzedaż przyczep rolniczych kuleje. Duże spadki rok do roku

Najpopularniejsze marki

Pronar z ilością 358 szt. zarejestrowanych nowych przyczep tradycyjnie jest liderem na rynku. To 92 szt. mniej niż przed rokiem. Oznacza to spadek ilościowy rejestracji przyczep marki Pronar o 20,4%. Udziały marki Pronar na koniec lutego wynoszą 37,4%. Druga w zestawieniu jest marka Metal-Fach z 92 rejestracjami i udziałami 9,6%. Trzecia w zestawieniu marka Metaltech, notuje 8,8% udziałów rynkowych i 84 szt. zarejestrowanych przyczep. Marka Wielton zajmuje czwarta pozycję – 65 szt. zarejestrowanych przyczep i 6,8% udziałów rynkowych. Pierwszą piątkę zamyka marka Wodziński z 48 szt. zarejestrowanych przyczep. Udział rynkowy tej marki to 5,0%.

Województwa i powiaty

Województwem o największej ilości rejestracji po dwóch pierwszych miesiącach 2023 roku, jest woj. mazowieckie z ilością 128 szt. zarejestrowanych przyczep. To tylko o 5 szt. więcej niż w woj. wielkopolskim, gdzie zarejestrowano 123 przyczepy. W województwie lubelskim, które po lutym jest na trzecim miejscu, zarejestrowano 109 szt. przyczep rolniczych.

Rynek przyczep używanych

W styczniu i lutym 2023 roku zarejestrowano 1047 szt. przyczep używanych. To o 75 szt. więcej niż przed rokiem. Oznacza to, że obecnie notujemy wzrost na rynku wtórnym o 7,7 %.

Jakie ciągniki wybierają rolnicy? Jest powrót lidera!

Źródło: PIGMiUR

 

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W rolnictwie chodzi o ponadpartyjne porozumienie, a ja pokazałam swój pomysł na rolnictwo

Przedstawiłam swój pomysł na rolnictwo– powiedziała dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka przedstawiając rezultaty swojej pracy w kończącym się tygodniu. Straty suszowe Minister Anna...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics