Startuje Akademia Bezpiecznej Pracy

  Według danych KRUS rolnictwo jest obok górnictwa i budownictwa najbardziej wypadkową branżą w Polsce.

  Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest niewłaściwe użycie maszyn, dlatego John Deere rozpoczyna cykl spotkań w ramach „ Akademii Bezpiecznej Pracy”, które będą odbywać się od 3 listopada do 12 grudnia w siedzibach regionalnych dealerów firmy.
   

  \"\"

  Akademia będzie okazją do zdobycia wiedzy i umiejętności, które wpłyną na podwyższenie bezpieczeństwa pracy z użyciem nowoczesnych maszyn rolniczych. Program Akademii przewiduje nie tylko prezentację zasad bezpiecznej pracy, ale także konkretnych opcji w maszynach, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa.

  – Oficjalne dane pokazują, że pochwyceniu lub uderzenie przez ruchome części maszyn i narzędzi, to jedna z trzech najczęstszych przyczyn wypadków w rolnictwie – mówi Piotr Dziamski Kierownik Marketingu John Deere Polska. Choć liczba wypadków systematycznie się zmniejsza, to Polska nadal notuje gorsze wyniki niż wiele krajów Unii, dlatego warto zwracać uwagę na zagadnienia bezpieczeństwa. Stąd pomysł na naszą Akademię – dodaje. 

  W programie zajęć przewidziano m.in. przedstawienie kluczowych zasad bezpiecznej pracy oraz omówienie opcji wpływających na bezpieczeństwo pracy z maszynach takich jak najnowsze kombajny W330, ciągniki 6R czy opryskiwacze rolnicze. Dla każdego uczestnika przewidziano specjalną czapkę John Deere w wersji „Safety” zapewniającą widoczność po zmroku.
   

  \"\"

  Spotkanie prowadzone w ramach Akademii Bezpiecznej Pracy będą się odbywały od 3 listopada do 12 grudnia 2014 r. w siedzibach dealerów John Deere. Dokładny kalendarz przedstawiony jest w tabeli.

  \"\"

  Na Akademię Bezpiecznej Pracy można zapisać się kontaktując się z bezpośrednio z Dealerem John Deere.

   

  Źródło: John Deere

  Redakcja AgroNews, fot. John Deere

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here