Stodoła w ogniu. Uderzył w nią piorun!

Prawdopodobnie uderzenie pioruna spowodowało pożar stodoły w Sroczewie w województwie wielkopolskim, która bardzo szybko została w całości objęta pożarem.

Stodoła w ogniu. Uderzył w nią piorun!

28 lipca 2023 roku o godz. 12.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie przyjęło zgłoszenie o pożarze stodoły, która całkowicie objęta jest pożarem. Pożar miał miejsce w Sroczewie, a z relacji właściciela wynika, że do pożaru doszło od wyładowania atmosferycznego.

Pod wskazany adres niezwłocznie zadysponowano zastępy GBA, GCBA, SH-25, SLRr, SLKw z JRG Śrem w tym grupa operacyjna z KP PSP Śrem, oraz  zastępy z OSP z Pyszącej, Chrząstowa, Chwałkowa Kościelnego oraz Włościejewek.

Stodoła w ogniu. Uderzył w nią piorun!

Do zadań przybyłych na miejsce ratowników, należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz podanie ośmiu prądów wody w natarciu na palące się elementy stodoły i przyległych budynków gospodarczych przez zabezpieczonych strażaków w środki ochrony indywidualnej.

W gaszeniu pożaru pomogli mieszkańcy

Pożar został opanowany przy współpracy zarówno strażaków jak i lokalnych mieszkańców – przez operatorów koparko-ładowarek, którzy sukcesywnie przerzucali tlący się materiał palny: słomę, siano, zboże oraz maszyny rolnicze. W trakcie prowadzonych działań doszło również do niewielkiego pożaru na strychu budynku mieszkalnego, który został szybko opanowany.

Masakra podczas żniw: odcięta ręka rolnika wewnątrz prasy!

Na miejsce przybyły i brały udział w działaniach zastępy z KP PSP Śrem, JRG Śrem, a także zastępy z OSP: Chrząstowo, Pysząca, Chwałkowo Kościelne, Włościejewki.

opracował: kpt. Miłosz Zdęga – KP PSP Śrem
zdjęcia: kpt. Miłosz Zdęga – KP PSP Śrem

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kukurydza – zabezpieczenie materiału siewnego

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw w kolejnym sezonie. Niezadowalająca rentowność Nie lada zagwozdkę mają producenci kukurydzy. Rok...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics