Stracił 104 tysiące złotych myśląc, że inwestuje w gazociąg

Łatwy i szybki zysk nie istnieje! Ciechanowscy policjanci po raz kolejny ostrzegają przed oszustami i zalecają szczególną ostrożność przy inwestowaniu środków finansowych za pośrednictwem giełd internetowych, na rynkach kryptowalut czy podczas zakupu akcji różnych firm w Internecie. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego chciał zainwestować w system gazociągów, a stracił 104 tys. złotych. Padł ofiarą oszustwa firmy pośredniczącej w inwestycji.

Stracił 104 tysiące złotych myśląc, że inwestuje w gazociąg

W wyniku internetowego oszustwa stracił prawie 104 tys. złotych

W miniony czwartek (29.02) do Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie zgłosił się mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, który poinformował, że w wyniku internetowego oszustwa stracił prawie 104 tys. złotych. 65-latek na jednym z portali społecznościowych znalazł ogłoszenie o możliwości inwestowania w gazociąg. Chęć szybkiego zarobienia pieniędzy skłoniła go do zainteresowania się ofertą. Po podaniu swoich danych 65-latek odebrał telefon od mężczyzny, podającego się za przedstawiciela firmy inwestycyjnej. Rozmówca wyjaśnił, na czym działalność firmy i jak w szybki sposób można się wzbogacić. 65-latek postanowiła zainwestować 1000 zł. Po chwili na jego koncie pojawiły się pierwsze „zarobione” pieniądze. Początkowo były to niewielkie kwoty, ale zachęcony obietnicą dużych zysków 65-latek za namową innego „doradcy finansowego” postanowił zainwestować tym razem 7 tys. złotych. Przedstawiciel firmy inwestycyjnej przekonywał 65-latka, że do wypłat zarobionych pieniędzy konieczne będzie zainstalowanie na komputerze programu do zdalnej obsługi urządzenia. Nic niepodejrzewający mężczyzna postępował zgodnie z instrukcjami.

W rezultacie okazało się, że oszuści dzięki zainstalowanej aplikacji uzyskali dostęp do rachunku bankowego pokrzywdzonego i wypłacili z jego konta łącznie 104 tys. złotych.

Apelujemy o zdrowy rozsądek i czujność podczas wszelkich operacji finansowych. Zalecamy szczególną ostrożność przy inwestowaniu środków finansowych za pośrednictwem giełd internetowych, na rynkach kryptowalut czy podczas zakupu akcji różnych firm za pośrednictwem niesprawdzonych serwisów internetowych. Przestrzegamy przed instalowaniem programów, za pomocą których oszuści przejmują kontrolę nad naszymi mobilnymi urządzeniami. Nie należy też nikomu udostępniać danych logowania do bankowości elektronicznej i mobilnej czy przekazywać poufnych informacji dotyczących kart płatniczych – apeluje asp. Magda Zarembska.

Źródło: Policja Małopolska

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

  1. A sprawa jest łatwa do rozwiązania. Przecież pieniądze nie rozpływają się w powietrzu tylko lądują na czyimś koncie.
    Do tego jest jednak potrzebna dobra wola rządów. Czy brak takiej woli oznacza, że proceder ten przynosi dla nich profity?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

W ciągu 5–10 lat spodziewane duże wzrosty sprzedaży żywności ekologicznej

Już blisko 80 proc. polskich konsumentów deklaruje kupowanie żywności ekologicznej – wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Izby Żywności Ekologicznej przez Stowarzyszenie Delta Partner. Ten odsetek sukcesywnie...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics