Światowe ceny zbóż mocno spadły

Indeks cen zbóż FAO wyniósł w listopadzie 121,0 punktów, co oznacza spadek o 3,7 punktu (3,0 proc.) w stosunku do października i aż 29,1 punktu (19,4 proc.) w stosunku do wartości sprzed roku.

Światowe ceny zbóż mocno spadły

Najbardziej obniżyły się międzynarodowe ceny zbóż paszowych, które w ujęciu miesięcznym spadły o 5,6 proc. Spadek był zdominowany przez gwałtowny spadek światowych cen kukurydzy, poparty wzrostem aktywności sprzedażowej rolników w Argentynie i presją spadkową wynikającą z sezonowo wyższych dostaw w Stanach Zjednoczonych Ameryki, gdzie szacunki produkcji zostały zrewidowane w górę.

Wśród innych zbóż paszowych spadły światowe ceny jęczmienia, ale ceny sorgo nieznacznie wzrosły.

Międzynarodowe ceny pszenicy również spadły, o 2,4 procent w listopadzie, głównie w wyniku zwiększonych dostaw sezonowych w Argentynie i Australii, wraz z postępem zbiorów i utrzymującą się silną konkurencją ze strony Federacji Rosyjskiej.

Ceny ryżu pozostały stabilne

Indeks Cen Ryżu FAO pozostał w listopadzie stabilny miesiąc do miesiąca pomimo kontrastujących ruchów cen w różnych krajach pochodzenia i segmentach rynku.

Andrzej Bąk
Źródło: FAO

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Zwyrodnialec strzelał z wiatrówki do kotów! Grozi mu więzienie

Wschowscy kryminalni zatrzymali 72-latka, który w jednej z miejscowości w powiecie wschowskim strzelał do kotów. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics