Advertisement

Syngenta Polska oficjalnie z nowym prezesem

13 czerwca podczas konferencji prasowej Syngenta Polska oficjalnie potwierdziła zmiany na stanowisku prezesa firmy. Marka Łuczaka zastąpi wieloletni pracownik firmy – Dariusz Sip.

Dariusz Sip nowym prezesem Syngenta Polska

 

Marek Łuczak jest związany z branżą rolną od początku swojej kariery zawodowej. Od 2015 roku pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego firmy Syngenta Polska Sp. z o.o., gdzie odpowiadał za rozwój biznesu środków ochrony roślin na terenie Polski, krajów bałtyckich, Czech i Słowacji.

Z firmą Syngenta, światowym liderem R&D w branży środków ochrony roślin i nasiennictwa, związany od ponad 30 lat. Ma wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu, które zdobył pracując m.in. jako Marketing Manager w Wielkiej Brytanii, Dyrektor Oddziału firmy Syngenta w Szwajcarii, Globalny Manager ds. Herbicydów oraz Dyrektor Generalny na Ukrainie. Absolwent Wydziału Ogrodnictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Dariusz Sip z firmą Syngenta związany jest od wielu lat. Od 2020 roku po wdrożeniu przez firmę nowego modelu operacyjnego, polegającego na utworzeniu dwóch jednostek biznesowych – CP (Środków Ochrony Roślin) i Seeds (Nasiona), to właśnie Dariusz Sip objął funkcje dyrektora Działu Nasion na Europę Centralną.  Od sierpnia 2022 r. Dariusz Sip zostanie prezesem zarządu Syngenta Polska, a jego dotychczasowe stanowisko obejmie Sylwia Kańtoch.

AM/ Redakcja AgroNews

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Fala podwyżek cen żywności dopiero nadejdzie

Bardzo interesujący wywiad Marcina Łojewskiego, członka zarządu Kaufland Polska, dla Business Insider Polska na temat cen żywności. - Fala podwyżek cen żywności dopiero nadejdzie. Choć...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
3,944ObserwującyObserwuj
4,180SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE