Szacowanie strat w związku z wystąpieniem w Polsce wysoce zjadliwej grypy ptaków

KOWR rozpoczął wysyłkę „Deklaracji strat w związku z wystąpieniem w Polsce wysoce zjadliwej grypy ptaków” skierowaną do producentów drobiu.

Szacowanie strat w związku z wystąpieniem w Polsce wysoce zjadliwej grypy ptaków

Dotyczy producentów którzy w okresie występowania w Polsce wysoce zjadliwej grypy ptaków od 9 sierpnia 2021 roku do 3 sierpnia 2023 roku prowadzili gospodarstwa: 

  • w zakresie działalności nadzorowanej, o której mowa w art. 1  pkt  1  lit. h  lub  lit. n ustawy z  dnia  11  marca  2004  r.  o  ochronie  zdrowia  zwierząt  oraz zwalczaniu  chorób zakaźnych zwierząt (Dz. U. z 2023 r. poz. 1075, z późn. zm.),
  • które znajdowało się na obszarze objętym ograniczeniami ustanowionym zgodnie z art. 21 rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2020/687, oraz 
  • ponieśli z tego tytułu straty, z zastrzeżeniem, że nie ubiegają się albo nie przyznano im wsparcia z budżetu państwa, ubezpieczenia lub budżetu UE oraz w stosunku do których powiatowy lekarz weterynarii, na podstawie art. 48b ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, nie wydał nakazu, w drodze decyzji, zabicia lub uboju drobiu oraz nie zakazał utrzymywania w gospodarstwie drobiu.

Deklarację strat (…) wraz z załącznikami należy złożyć w Oddziałach Terenowych KOWR, właściwych ze względu na adres lokalizacji stada, którego dotyczy Deklaracja w terminie do 31 lipca 2024 roku:
 – bezpośrednio, 
 – listownie,
 – za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP,
 – za pośrednictwem poczty elektronicznej jako skan (format PDF) na adresy e-mail poszczególnych OT KOWR, dostępne na stronie KOWR: www.gov.pl/kowr/adresy-oddzialow-terenowych-i-filii.

Dodatkowe informacje w zakresie Deklaracji strat (…) można uzyskać w OT KOWR,  dane kontaktowe dostępne są pod adresem: www.gov.pl/kowr/adresy-oddzialow-terenowych-i-filii oraz w Centrali KOWR pod adresem e-mail: sekretariat_dir@kowr.gov.pl, tel. 22 376 71 09.

Dokumenty do pobrania znajdują się pod adresem: www.gov.pl/kowr/szacowanie-strat

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics