Szkolenia w zakresie zarządzania w rolnictwie i inżynierii produkcji rolnej – www.zip.up.wroc.pl

Nowe perspektywy dla osób pracujących w sektorze żywnościowym.

Wraz z rozwojem i modernizacją segmentu produkcji rolnej, stale wzrasta zapotrzebowanie na dokształcanie w zakresie sprawnego, ekonomicznego  i efektywnego prowadzenia przedsiębiorstwa czy gospodarstwa rolnego.

W odpowiedzi na dynamicznie zmieniające się standardy dotyczące zarządzania i organizacji pracy w nowoczesnym gospodarstwie rolnym Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu udostępnił ofertę bezpłatnych szkoleń www.zip.up.wroc.pl.

 

\"\"

 

Szkolenia organizowane przez Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu skierowane są  do osób spoza społeczności akademickiej, pracujących w sektorze gospodarki rolnej lub zainteresowanych wybraną tematyką, które chcą podnieść swoje kwalifikacje i zaktualizować lub uzupełnić wiedzę z zakresu zarządzania i inżynierii produkcji.

Zmieniające się przepisy dotyczące rozliczania majątku gospodarstwa, normy unijne egzekwujące określone standardy produkcji rolnej, nowe technologie, które wkraczają również  w sektor gospodarki rolnej sprawiają, że osoby prowadzące gospodarstwo rolne muszą poznać wiedzę z zakresu zarządzania i inżynierii produkcji rolnej, by prowadzone przez nie gospodarstwo dobrze się rozwijało, przynosiło zyski i było dostosowane do trendów obecnie panujących na rynku.

Szkolenia odbywać się będą w terminie od października 2013 r. do sierpnia 2014 r. W ofercie znajdują się trzy szkolenia: Ogólne zasady prowadzenia rachunkowości  w gospodarstwie rolnym, Inżynieria produkcji rolniczej i Zarządzanie integrowaną produkcją rolniczą z elementami BHP.

 

\"\"

 

Chcąc dowiedzieć się więcej o szkoleniach, zapytaliśmy o szczegóły wykładowców, którzy prowadzą zajęcia w ramach poszczególnych zakresów tematycznych. Szkolenie dotyczące Ogólnych zasad prowadzenia rachunkowości  w gospodarstwie rolnym podzielone jest na 3 części – mówi wykładowca Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, prowadzący zajęcia w tym bloku szkoleniowym. Pierwsza część dotyczy funkcji oraz zakresu rachunkowości  w jednostkach prowadzących własną działalność gospodarczą, a także specyficznych cech rachunkowości w gospodarstwie rolnym. Tematyka drugiej części skoncentrowana jest z kolei na wyjaśnieniu podstawowych zasad prowadzenia rachunkowości w gospodarstwie rolnym. Ostatni blok szkolenia poświęcono zagadnieniom związanym z zamknięciem rocznym i obliczaniem wyniku finansowego gospodarstwa.

Z kolei szkolenie dotyczące Inżynierii produkcji rolniczej obejmuje tematykę produkcji rolniczej i ogrodniczej, na którą składają się m.in. podstawy nawożenia  i ochrony roślin oraz magazynowanie i konserwacja płodów rolnych. Jak wyjaśnia dr inż. Urszula Piszcz, szkolenie będzie także okazją do przybliżenia zagadnień rolnictwa zrównoważonego, bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii w branży rolniczej.

Trzecia propozycja szkoleniowa to Zarządzanie integrowaną produkcją rolniczą  z elementami BHP. Tematyka szkolenia skupia się w szczególności na uwarunkowaniach prawnych związanych z zarządzaniem integrowaną produkcją rolniczą, a także na ewidencji i kontroli integrowanej produkcji. Jak zapewnia dr hab. inż. Wiesław Wojciechowski uczestnicy poznają na nim zasady uprawy roli  i pielęgnacji gleby w integrowanej produkcji roślinnej, zasady nawożenia oraz integrowanej ochrony upraw rolniczych, a także znaczenie stosowania płodozmianu
i dobrych praktyk rolniczych oraz kwestię stosowania środków ochrony roślin  w kontekście ochrony środowiska.

O opinie na temat szkoleń spytaliśmy również samych uczestników szkoleń, które już się odbyły. Zapytani o to, czy szkolenia spełniły ich oczekiwania, uczestnicy odpowiadali, że warto było przyjechać do Pawłowic, bo zdobyli tu wiele praktycznych informacji o tym, jak dobrze prowadzić swoje gospodarstwo.
 
Pani Maria – posiadaczka działki na obrzeżach Wrocławia podkreśliła, że mogła się tutaj również wymienić swoimi doświadczeniami z innymi, a także wysłuchać rad specjalistów, do których na co dzień nie ma dostępu. Pan Leszek – rolnik z województwa opolskiego dodał, że oprócz samych  szkoleń, uczestnikom zostały również przekazane materiały szkoleniowe, zapewniony catering oraz – dla osób, które przyjechały na szkolenie spoza Wrocławia – nocleg w Pałacu w Pawłowicach.

 

\"\"

 

Dziewiętnastowieczny pałac, w którym obecnie znajduje się Ponadregionalne Rolnicze Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie odbywają się szkolenia, położony jest na terenie ośmiohektarowego parku. Jest to malownicze  i urokliwe miejsce pod względem krajobrazowym i architektonicznym, a jednocześnie profesjonalna baza szkoleniowa, wyposażona w kilkanaście zmodernizowanych, multimedialnych sal. 

Więcej informacji o szkoleniach można uzyskać na stronie internetowej projektu: www.zip.up.wroc.pl. Zgłoszenia należy przesyłać na adres cku@up.wroc.pl. Rekrutacja prowadzona jest do wyczerpania miejsc. O zakwalifikowaniu na szkolenia decyduje kolejność zgłoszeń.

Szkolenia realizowane są w ramach projektu „Zarządzanie i inżynieria produkcji – nowa oferta edukacyjna Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu”. Głównym celem projektu jest uzupełnienie wiedzy osób pracujących w sektorze rolno-spożywczym oraz wykształcenie wykwalifikowanej kadry menadżerskiej do obsługi nowoczesnego sektora żywnościowego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

\"\"

 

Tekst i foto: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

 

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Video thumbnail
Informator Agronomiczny: Wszystko o nawożeniu wiosennym
22:34
Video thumbnail
Jak poprawić tolerancję roślin na stres oksydacyjny?
05:03
Video thumbnail
Działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2020 roku
05:28
Video thumbnail
Wyzwania na rynku mięsa
01:14:08
Video thumbnail
Owoce, hit eksportowy?
01:26:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #5
59:34
Video thumbnail
Rolnictwo zrównoważone wpływa na ekonomikę gospodarstw
07:03
Video thumbnail
Nowości w odmianach kukurydzy od Syngenta
05:22
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #4
01:00:26
Video thumbnail
Zbiór kukurydzy na kiszonkę 2020
04:11
Video thumbnail
Uroczyste wręczenie "Znaku Bezpieczeństwa KRUS"
04:59
Video thumbnail
Wirtualne Dni Kukurydzy PROCAM
56:30
Video thumbnail
Podsumowanie Konkursu dla dzieci: Dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!
03:14
Video thumbnail
Wirtualne Dni Warzyw PROCAM
01:00:03
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #3
01:02:05
Video thumbnail
Rekordowe plony pszenicy ozimej - Rekord Polski 2020
07:29
Video thumbnail
Ślimaki w uprawie rzepaku - wrześniowy PROCAM Alert Extra
01:53
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #2
44:53
Video thumbnail
Żniwa już za Wami? Pamiętajcie by dobrze zagospodarować słomę
05:00
Video thumbnail
PROCAM Cup - treningi 2020
02:12
Video thumbnail
Informator Agronomiczny #1
50:56
Video thumbnail
dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS apeluje o zachowanie bezpieczeństwa podczas żniw!
01:22
Video thumbnail
Jak rolnik powinien zabezpieczyć gospodarstwo by spać spokojnie?
03:23
Video thumbnail
Doglebowa czy nalistna? Ochrona herbicydowa rzepaku ozimego
14:54
Video thumbnail
KRUS zainaugurowała Strategię „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce w 2020 r.
08:01
Video thumbnail
Ziemniaki pod najlepszą ochroną w PROCAM Alert
08:56
Video thumbnail
Ruszyła druga edycja konkursu filmowego dla młodzieży "Moja Wizja Zero"
02:04
Video thumbnail
Prof. Andrzej Kowalski przewodniczącym Kapituły Konkursu - Plebiscytu AgroWybór 2020
01:40
Video thumbnail
Zielony ład - szansa czy wyzwanie dla polskiego rolnictwa?
04:24
11,174FaniLubię
4,567ObserwującyObserwuj
3,521ObserwującyObserwuj
5,420SubskrybującySubskrybuj

Solidne wyniki finansowe Grupy Azoty pomimo pandemii

Grupa Azoty odnotowała w 2020 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wynoszące 10,5 mld zł i wynik EBITDA w wysokości 1,3 mld zł, osiągając marżę...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE