SZOK! Drastyczny wzrost cen żywności przez koronawirusa. A w skupach obniżki

Koronawirus szaleje, szaleją też ceny żywności. W wielu sklepach w Polsce za mięso czy chleb trzeba zapłacić dwa razy więcej niż jeszcze tydzień temu. Dziwne, bo w skupach tendencja jest odwrotna.

koronawirus, ceny żywności, JacePolski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.rzecki,

Ceny żywności szaleją

Ponad 30 zł za kilogram piersi kurczaka, schab za 36 zł/kg, a chleb nawet po 8 zł. Koronawirus spowodował drastyczny wzrost cen żywności. Jednocześnie ceny skupów produktów rolnych w ostatnich dniach spadły, głównie z uwagi na zablokowany eksport. Sytuację skomentował Jacek Zarzecki, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

– Koronawirus to dziwna choroba. Powoduje obniżkę cen dla rolników za ich produkt (bo nie ma zbytu). Jednocześnie konsument w sklepie płaci za ten sam produkt więcej (bo brakuje towaru). Sytuacje kryzysowe powinny być powodem do współdziałania całego społeczeństwa, a nie próbami obłowienia się i zwiększeniem zysku – pisze na Facebooku Jacek Zarzecki.

Prezes Zarzecki bardzo dosadnie skomentował drastyczny wzrost cen piersi kurczaka. Ale nie ma się co dziwić jego oburzeniu.

Dla mnie 30,90 pln za kg piersi z kurczaka jest niczym innym niż przejawem czystego skurw…nstwa – denerwuje się Zarzecki.

Najlepiej bezpośrednio od rolnika

I proponuje konsumentom, by zaczęli zaopatrywać się bezpośrednio u rolnika, który sprzedaje produkty np. w ramach rolniczego handlu detalicznego.

– Tak więc konsumencie, szukaj produktów prosto od rolnika. Wszyscy będziemy zadowoleni – kwituje Zarzecki.

Kamila Szałaj

Zostaw komentarz

  1. I jak zawsze wszystkiemu winny socjalizm. W wolnym kraju każdy rolnik może sam sprzedawać swoje płody bez pośredników i niszczącej biurokracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

szesnaście + 17 =

Zapisz się i Zaprenumeruj nasz Newsletter

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,900ObserwującyObserwuj
7,100SubskrybującySubskrybuj

Kredyty bez prowizji i z obniżoną marżą – wystartowała nowa kampania dla rolników

Już 20 września startuje kolejna kampania promocyjna. W ramach oferty Bank BNP Paribas proponuje nowym i obecnym Klientom prowadzącym działalność rolniczą, szereg usług finansowych...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE