Ten rok rozpoczął się dla branży maszynowej obiecująco

Początek roku zaczyna się całkiem obiecująco. W styczniu zarejestrowano 613 nowych ciągników i jest to lepszy wynik niż przed rokiem, kiedy to zarejestrowano 597 szt. Nie jest to może znaczący wzrost, bo tylko o 16 szt., co w rezultacie daje wzrost o 2,7%. Patrząc jednak na dwa lata do tyłu, kiedy zarejestrowano tylko 377 szt., wynik ten wydaje się być całkiem przyzwoity.

Po pierwszym miesiącu w roku liderem jest marka New Holland

Najpopularniejsze marki

Po pierwszym miesiącu w roku liderem jest marka New Holland z 126 rejestracjami (10 więcej niż rok wcześniej). Taka ilość pozwoliła na osiągnięcie 20,6% udziałów rynkowych.
Drugie miejsce, tak jak na koniec, roku zajmuje marka Kubota z 86 rejestracjami (22 więcej niż przed rokiem). Kubota w styczniu osiągnęła 14% udziałów rynkowych.
Trzecie miejsce, dokładnie to samo co w styczniu 2020 roku,zajmuje Zetor z 81 rejestracjami (10 więcej niż w 2020) i 13,2% udziałów rynkowych.
Czwarte miejsce zajmuje marka Case IH. Zarejestrowano 47 ciągników tej marki, co pozwoliło na osiągnięcie 7,7% udziałów rynkowych. John Deere z ilością 45 szt. i udziałami 7,3% zajął piątą lokatę. Marka Deutz Fahr, która rok wcześniej po styczniu zajmowała drugie miejsce, w tym roku zajęła szóstą pozycję notując 37 rejestracji i 6% udziałów rynkowych.

Średnia moc

Średnia moc ciągników nowo rejestrowanych w styczniu 2021 roku była najwyższa w województwie warmińsko-mazurskim i wynosiła 153,2 KM. Kolejne to dolnośląskie ze średnią 150,1 KM.

Gdzie zbadać opryskiwacz polowy?

Województwa i powiaty

Po pierwszym miesiącu 2021 roku województwo mazowieckie jest liderem, jeżeli chodzi o ilość rejestracji nowych ciągników. W regionie tym zarejestrowano 138 szt. nowych ciągników, co stanowi 22,5% wszystkich rejestracji. Na drugim miejscu znajduje się województwo wielkopolskie i lubelskie z ilością 62 szt.

Źródło: PIGMIUR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here