Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie zostanie wydłużony!

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie zostanie wydłużony o dwa tygodnie, do 31 maja (piątek). Rozporządzenie w tej sprawie ma wejść w życie 16 maja.

Termin składania wniosków o dopłaty, dopłaty bezpośrednie, ARiMR

Resort rolnictwa opublikował wczoraj projekt rozporządzenia, który wydłuża termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie w 2019 roku do 31 maja (piątek). Oznacza to, że rolnicy dostaną dodatkowe dwa tygodnie na złożenie dokumentów.

Rozporządzenie ma wejść w życie 16 maja.

– Zaproponowany w rozporządzeniu termin, tj. 31 maja 2019 r., przedłużający podstawowy termin składania wniosków, z jednej strony zgodny jest z oczekiwaniami polskich rolników, którzy będą mieli więcej czasu na ich wypełnienie za pośrednictwem GSAA, z drugiej zaś ma na celu umożliwienie terminowego przeprowadzenia wszystkich niezbędnych kontroli, w tym administracyjnych oraz kontroli na miejscu. Termin ten w konsekwencji zapewni także właściwe przygotowanie ARIMR do naliczania zaliczek na poczet płatności – wyjaśnia resort rolnictwa w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia.

Link do projektu rozporządzenia: https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//509/12321660/12588736/12588737/dokument393082.pdf

Kamila Szałaj, fot. Danuta Adamiak

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dramat na polu. Rozrzutnik wciągnął rolnika

Policjanci z Lubartowa wyjaśniają przyczyny i okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj w gminie Ostrówek. Podczas prac z użyciem rozrzutnika rolniczego śmierć poniósł...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE