Tony zboża wysypały się na drogę

Policjanci z Posterunku w Zalewie interweniowali na jednej z ulic w mieście. Funkcjonariusze ustalili na miejscu, że 21 – latek nie zauważył, iż ma niezabezpieczoną burtę naczepy i ruszył samochodem ciężarowym na drogę co skutkowało wysypaniem się zboża na jezdnię.

Tony zboża wysypały się na drogę
Tony zboża wysypały się na drogę Fot. OSP Szamocin

Kierujący samochodem ciężarowym miał nieprawidłowo zabezpieczony ładunek

Funkcjonariusze z posterunku policji pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że kierujący samochodem ciężarowym miał nieprawidłowo zabezpieczony ładunek. Spowodowało to, że kiedy wyjeżdżał z terenu zakładu otworzyła się burta naczepy co skutkowało, że część ładunku wysypała się na drogę a było to zboże. Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu czynności i zobowiązali sprawcę zdarzenia do posprzątania drogi. 21-lateka za popełnione wykroczenie pouczono.

Policja przypomina!

Przepisy bardzo dokładnie regulują zasady, które powinniśmy przestrzegać przewożąc ładunek. Ważną i pierwszą zasadą jest to, że nie może on spowodować przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej lub ładowności pojazdu. Nie powinien zmieniać położenia, jak wydarzyło się to w przedstawionej powyżej sytuacji ani wywoływać nadmiernego hałasu. Do kierowcy należy, więc odpowiednie zabezpieczenie ładunku (np. pasy, plandeki, itp).

Pamiętajmy, że wszelkie urządzenia służące poprawie bezpieczeństwa ładunku powinny być chronione przed rozluźnieniem się, swobodnym zwisaniem lub spadnięciem podczas jazdy. Wszystkie te przepisy, zasady oraz regulacje zawarte są w dziale dot. warunków używania pojazdów w ruchu drogowym (art. 61 Ustawy Prawo o ruchu drogowym). Nagłe przemieszczenie się ładunku i wypadnięcie z auta może stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu innych jego użytkowników.

Źródło i fot.: KPP w Iławie

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Dramat na polu. Rozrzutnik wciągnął rolnika

Policjanci z Lubartowa wyjaśniają przyczyny i okoliczności nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło wczoraj w gminie Ostrówek. Podczas prac z użyciem rozrzutnika rolniczego śmierć poniósł...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,953ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE