Tragedia w Jakubowicach. Bracia zeszli po warzywa do piwnicy, teraz nie żyją

Do ogromnej tragedii doszło w piątkowe popołudnie w Jakubowicach w powiecie pińczowskim, woj. świętokrzyskie. Dwaj bracia zeszli po warzywa do piwnicy, w której nie było tlenu. Matka znalazła ich ciała.

ziemniaki, Jakubowice, wypadek na wsi

Jak informuje TVP Info, 57-letnia mieszkanka Jakubowic zadzwoniła na numer alarmowy w piątkowe popołudnie. Poinformowała, że nie może się skontaktować z dwoma synami, którzy są w piwnicy budynku, pełniącej rolę przechowalni warzyw.

Bracia zeszli po warzywa do piwnicy, teraz nie żyją

Po tym zgłoszeniu kobieta zeszła do piwnicy, aby sprawdzić, co się stało. Kilka minut później na miejsce przyjechała straż pożarna.

– Strażacy zastali na miejscu trzy nieprzytomne osoby: kobietę i jej dwóch synów. Mimo akcji reanimacyjnej życia mężczyzn nie udało się uratować – poinformował cytowany przez echodnia.eu kapitan Mateusz Tarka, oficer prasowy straży pożarnej.

57-latka została śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrana do szpitala w Krakowie.

Ciągnik stanął w płomieniach na polu

Brak tlenu przyczyną tragedii

Do tragedii doszło prawdopodobnie na skutek deficytu tlenu.

– Strażacy przy użyciu detektorów wielogazowych badali atmosferę w tym pomieszczeniu. Poziom tlenu w piwnicy wynosił tylko 1,5 proc., a normalnie w powietrzu powinno być około 21 proc. tlenu – mówił w TVP Info Mateusz Tarka.

Redakcja AgroNews, na podst. echodnia.eu i TVP Info, fot. pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here