Tragiczny wypadek z udziałem ciągnika rolniczego

7 lutego 2022 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce wpłynęło zgłoszenie, że do przydrożnego rowu, który był wypełniony wodą wpadł ciągnik rolniczy. W kabinie znajdował się martwy rolnik.

Zdjęcia : KP PSP w Hajnówce.
Tragiczny wypadek z udziałem ciągnika rolniczego Zdjęcia : KP PSP w Hajnówce.

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Hajnówce Posterunku w Czeremsze  oraz zastęp z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeremsze.

Kierowca ciągnika niestety nie przeżył zdarzenia

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów stwierdzono, że ciągnik rolniczy spadł z przepustu do rzeczki Studzianka, która przepływała prostopadle do drogi łączącej miejscowości Zubacze i Wólka Nurzecka.  Kierowca pojazdu niestety nie przeżył zdarzenia.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wydobyciu poszkodowanego. Strażacy na rzece rozłożyli zapory sporpcyjne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ewentualnych płynów eksploatacyjnych. Do zdarzenia zadysponowano dodatkowo  ciężki samochód ratownictwa technicznego Mega-City z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 4 w Białymstoku w celu wydobycia ciągnika rolniczego.

Z uwagi na lokalizację zdarzenia na granicy powiatu hajnowskiego oraz siemiatyckiego do działań został zadysponowany zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Siemiatyczach. Ostatecznie lokalizacja zdarzenia została określona jako gm. Nurzec Stacja, pow. siemiatycki.

Tragiczny wypadek z udziałem ciągnika rolniczego

Po przybyciu na miejsce zdarzenia  ciężkiego samochodu ratownictwa technicznego przystąpiono do wydobycia ciągnika. Po zabezpieczeniu pojazdu na drodze strażacy przeszukali miejsce zdarzenia w celu wykluczenia innych poszkodowanych.

Pijany woźnica wpadł w tarapaty. Nie uratuje go nawet latarka na głowie

Na miejsce zdarzenia przybyli: grupa operacyjna Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku, Komendanta Powiatowego PSP w Hajnówce i Komendanta Powiatowego PSP w Siemiatyczach, zespól ratownictwa medycznego, Policja oraz Straż Graniczna.

Opracowanie: mł. bryg. Grzegorz Bajko, KP PSP w Hajnówce.
Zdjęcia : KP PSP w Hajnówce.

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

0FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
3,943ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Stracił panowanie nad kierownicą i przewrócił traktor!

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do jakiego doszło w okolicach Rymanowa Zdroju. 64-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł. 27...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE