Transport mrożonek zatrzymany. Kierowca musiał zapłacić 12 tysięcy zł kaucji na poczet kary!

Kierowca bośniackiej ciężarówki wykonywał międzynarodowy przewóz owoców mrożonych bez ważnego zezwolenia. Dokument nie zawierał wymaganych wpisów. Nieprawidłowość stwierdzili inspektorzy lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Zestaw skierowano na parking strzeżony.

Transport mrożonek zatrzymany

W piątek (16 czerwca), na krajowej „dziewiętnastce” w Tchórzewie (powiat radzyński), inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do standardowej kontroli ciężarówkę zarejestrowaną w Bośni i Hercegowinie. Zestawem przewożono 22 tony owoców mrożonych z Serbii do Rosji.

W toku kontroli, kierowca okazał zezwolenie na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy tranzytem przez Polskę. Jednak dokument nie zawierał wszystkich niezbędnych informacji. Kierowca nie wpisał wymaganych numerów rejestracyjnych ciągnika siodłowego i naczepy, którymi wykonywał przewóz.

Inspekcja kontroluje pojazdy i towary przy giełdach rolniczych

Inspektorzy skierowali ciężarówkę na wyznaczony parking strzeżony. Transport mrożonek może być wznowiony po okazaniu ważnego zezwolenia i wpłaceniu 12 000 zł kaucji na poczet przewidywanej kary. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne z ustawy o transporcie drogowym.

Źródło: GITD

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kukurydza – zabezpieczenie materiału siewnego

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie czas analiz, podsumowań oraz podejmowania decyzji dotyczących sposobu prowadzenia upraw w kolejnym sezonie. Niezadowalająca rentowność Nie lada zagwozdkę mają producenci kukurydzy. Rok...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics