Trudne rozmowy o wieprzowinie. Wiceminister spotkał się z samorządem rolniczym Warmii i Mazur

Wiceminister Zbigniew Babalski spotkał się z przedstawicielami Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Olsztynie. Rozmowy dotyczyły trudnej sytuacji na rynku wieprzowiny.

 

\"rolnictwo,

 

Walne Zgromadzenie Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej przyjęło w tej sprawie stanowisko, w którym żąda podjęcia szybkich, zdecydowanych i skutecznych działań ze strony administracji rządowej kraju, w celu poprawy dramatycznej sytuacji na tym rynku.

Czytaj także:
Samorząd rolniczy przypomina o konieczności nowelizacji Prawa łowieckiego

Wiceminister poinformował o podejmowanych działaniach w kraju i na forum Unii Europejskiej, w tym o bezpośrednich rozmowach ministra Krzysztofa Jurgiela z unijnym komisarzem Philem Hoganem, które odbywały w Brukseli. Strona polska wnioskowała o szybsze uruchomienie dopłat do prywatnego przechowywania oraz o uruchomienie dopłat eksportowych na rynki trzecie.

Ponadto zostało skierowane pismo do Prezesa UOKiK o sprawdzenie informacji czy nie doszło zakłócenie warunków konkurencji lub zmowy cenowej. Odbyły się także spotkania z przedstawicielami producentów i przetwórców.

Zbigniew Babalski zwrócił uwagę, że wkrótce podane zostaną bliższe szczegóły dotyczące podejmowanych działań. Przekazał również informację o toczących się pracach nad ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego.

Redakcja AgroNews, fot. MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Siew materiału kwalifikowanego

W praktyce rolniczej są trzy możliwości zwiększenia dochodowości w produkcji rolniczej. Pierwsza to wzrost plonu, a dalej obniżenie kosztów produkcji oraz wzrost ceny...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE