Trudne rozmowy o wieprzowinie. Wiceminister spotkał się z samorządem rolniczym Warmii i Mazur

Wiceminister Zbigniew Babalski spotkał się z przedstawicielami Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Olsztynie. Rozmowy dotyczyły trudnej sytuacji na rynku wieprzowiny.

 

\"rolnictwo,

 

Walne Zgromadzenie Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej przyjęło w tej sprawie stanowisko, w którym żąda podjęcia szybkich, zdecydowanych i skutecznych działań ze strony administracji rządowej kraju, w celu poprawy dramatycznej sytuacji na tym rynku.

Czytaj także:
Samorząd rolniczy przypomina o konieczności nowelizacji Prawa łowieckiego

Wiceminister poinformował o podejmowanych działaniach w kraju i na forum Unii Europejskiej, w tym o bezpośrednich rozmowach ministra Krzysztofa Jurgiela z unijnym komisarzem Philem Hoganem, które odbywały w Brukseli. Strona polska wnioskowała o szybsze uruchomienie dopłat do prywatnego przechowywania oraz o uruchomienie dopłat eksportowych na rynki trzecie.

Ponadto zostało skierowane pismo do Prezesa UOKiK o sprawdzenie informacji czy nie doszło zakłócenie warunków konkurencji lub zmowy cenowej. Odbyły się także spotkania z przedstawicielami producentów i przetwórców.

Zbigniew Babalski zwrócił uwagę, że wkrótce podane zostaną bliższe szczegóły dotyczące podejmowanych działań. Przekazał również informację o toczących się pracach nad ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego.

Redakcja AgroNews, fot. MRiRW

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Nowości od BASF na nowy sezon

BASF Polska, dział Agricultural Solutions zaprosił 29 listopada 2023 r. przedstawicieli mediów rolniczych na konferencję prasową do Centrum Olimpijskiego – siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics