Turecki prezydent interweniuje u Putina ws. wznowienia Umowy Zbożowej

Wprawdzie poniedziałkowe rozmowy w Soczi zakończyły się fiaskiem, to prezydent Erdogan próbuje łagodzić sytuację mówiąc, że ​​umowa zbożowa może zostać odnowiona, wierząc, że w krótkim czasie uda się osiągnąć rozwiązanie, które spełni oczekiwania Rosji.

Turecki prezydent nie zdołał nakłonić Putina do wznowienia Umowy Zbożowej Fot. Twitter Recep Tayyip Erdoğan

Dodał, że oczekiwania Rosji są dobrze znane i że Turcja i Organizacja Narodów Zjednoczonych pracują nad nowym pakietem sugestii mających złagodzić rosyjskie obawy. Jednocześnie Erdogan powiedział, że Ukraina musi złagodzić swoje stanowisko negocjacyjne wobec Rosji i eksportować więcej zboża do Afryki niż do Europy.

Prezydent Putin ponownie zgłosił swoje żądania spełnienia obietnic Zachodu w zakresie ułatwienia w handlu rosyjskimi towarami rolnymi i nawozami.

Możliwe jest też, że prezydentowi Turcji wcale nie zależy na Umowie Zbożowej, a jest ona jedynie pretekstem do prowadzenia bezpośrednich rozmów z prezydentem Putinem, bez potępienia ze strony Zachodu.

Andrzej Bąk
e-wgt

Agata Molenda
Agata Molendahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: a.molenda@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Policjanci zatrzymują traktorzystów. O co chodzi?

Okres wakacji to dla większości z nas czas odpoczynku. Dla rolników to jednak czas wzmożonej aktywności. Trwają żniwa. Na drogach obserwujemy wzmożony ruch maszyn...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics