Uciekał ciągnikiem przed policją, wpadł do potoku

Kierowca ciągnika zakończył ucieczkę przed policją w potoku. Teraz grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

rolnik, rolnictwo, wypadek, ciągnik, wypadek ciągnika, wpadł do potoku ciągnikiem, KPP Bochnia

Kilka dni temu wieczorem w miejscowości Krzeczów policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni usiłowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym (jechał z nim także pasażer).

Traktorzysta pomimo wydawanych poleceń świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał i kontynuował jazdę. W pewnym momencie kierujący ciągnikiem zatrzymał się, a następnie gwałtownie wykonał manewr cofania celowo uderzając w przód jadącego za nim radiowozu (uszkadzając go). Następnie zjechał z drogi w pola orne i zgasił światła w ciągniku.

Wpadł do potoku ciągnikiem

Uciekał, będąc przekonanym, że policjanci „odpuszczą” w trudnym terenie. Zjechał jednak ze skarpy i … wpadł do potoku, gdzie jego pojazd został unieruchomiony. Kierowca wraz z pasażerem opuścili ciągnik i kontynuowali ucieczkę pieszo – wyjaśnia policja.

Policjanci pobiegli w tamta stronę i zatrzymali jednego z mężczyzn – jak się okazało pasażera. Natomiast kierowca został zatrzymany kilka godzin później na terenie jednej z okolicznych posesji.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kontynuowanie jazdy zgodnie z kodeksem karnym grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Redakcja AgroNews, na podst. KPP Bochnia, fot. KPP Bochnia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here