Uciekał po pijaku przed policją i wypadł z ciągnika

Po pijaku i bez prawka uciekał przed policją ciągnikiem. Pościg zakończył się szybko, bo nietrzeźwy kierowca przewrócił traktor… i wypadł z kabiny.

 

\"rolnictwo,

 

Dyżurny z koneckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że po miejscowości Pilczyca jeździ prawdopodobnie nietrzeźwy traktorzysta. Policjanci błyskawicznie pojechali na miejsce i szybko zauważyli ciągnik odpowiadający zgłoszeniu. Chcieli go zatrzymać, ale kierowca zaczął uciekać. Nie ujechał jednak daleko, bo po chwili ciągnik się przewrócił, a z kabiny wypadł pijany 56-latek. 

– W jego organizmie było blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto 56-latek w przeszłości stracił już kilkukrotnie prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, w związku z powyższym nie posiadał uprawnień – wyjaśnia konecka policja.

Kara dla nietrzeźwego kierowcy

Amator jazdy na podwójnym gazie trafił do szpitala. Ciągnik natomiast został odholowany na policyjny parking. Dalszymi losami kierowcy zajmie się teraz sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna oraz dalszy zakaz prowadzenia pojazdów.

Redakcja AgroNews, fot. KWP Świętokrzyskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here