Ukradł w Niemczech i ukrył w gospodarstwie. Sprzęt za ponad 140 tysięcy euro odzyskany!

Bolesławieccy policjanci odzyskali kamper, koparkę i ciągnik pochodzące z przestępstw, do których doszło na terenie Niemiec. Mienie o wartości prawie 140 tysięcy euro znajdowało się w tym samym pomieszczeniu. Zarzut usłyszał paser, podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ukradł w Niemczech i ukrył w gospodarstwie. Maszyny za ponad 140 tysięcy euro odzyskane! Fot. Policja

„Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki Policji ustalili, że na terenie jednej z wiejskich miejscowości w gminie Warta Bolesławiecka może znajdować się pojazd skradziony na terenie Niemiec. Po wejściu do budynku gospodarczego mundurowi ujawnili koparkę o wartości 27 tysięcy euro utraconą w wyniku przestępstwa” – podaje aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska.

Dodatkowo w pomieszczeniu znajdowały się jeszcze inne pojazdy, które zostały sprawdzone pod kątem ich pochodzenia. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że kamper o wartości 60 tysięcy euro i ciągnik rolniczy za 50 tysięcy euro również zostały skradzione na terenie Niemiec. Ponadto zabezpieczony został jeszcze motocykl, którego pochodzenie jest wyjaśniane.

Łączna wartość odzyskanych maszyn to 140 tysięcy euro

Każdy pojazd został utracony w wyniku przestępstwa w innej miejscowości, w okresie września i października tego roku. Łączna wartość odzyskanych pojazdów to blisko 140 tysięcy euro.

Z ustaleń policjantów wynika, że użytkownikiem pomieszczenia gospodarczego, w którym zostały zabezpieczone koparka, kamper i ciągnik, jest 51-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego.

Śmierć rolnika podczas naprawy kombajnu

Prokurator postawił podejrzanemu zarzut paserstwa mienia o znacznej wartości oraz zastosował wobec mężczyzny dozór Policji i zakaz opuszczania kraju. Sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot.: Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu

Małgorzata Kulma
Małgorzata Kulmahttps://agronews.com.pl
Redaktor portalu agronews.com.pl. Email: m.kulma@agronews.com.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kolejne ognisko ASF w Wielkopolsce!

Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu 23 w 2024 r. ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń w Polsce, na podstawie wyników badań laboratoryjnych...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics