Ukradli Ursusa. Wpadli bo sprzedawali części na złom

Z jednego z gospodarstw w województwie małopolskim złodzieje ukradli ciągnik marki Ursus o wartości dziesięciu tysięcy złotych. Wpadli w ręce policji bo części ciągnika sprzedawali jako złom.

Ukradli Ursusa. Wpadli bo sprzedawali części na złom
Ukradli Ursusa. Wpadli bo sprzedawali części na złom Fot. Policja Małopolska

Do zdarzenia doszło na początku lutego br. w jednym z gospodarstw na terenie gminy  Proszowice. “O zaistniałym zdarzeniu policję zawiadomił jeden z sąsiadów, który opiekuje się posesją. Podczas pobytu na niej ujawnił ślady włamania do garażu oraz brak ciągnika rolniczego marki Ursus  o wartości dziesięciu tysięcy złotych” – informuje policja małopolska.

Niektóre części zostały już sprzedane w okolicznych punktach skupu złomu

Przeprowadzone czynności przez proszowickich policjantów doprowadziły do zatrzymania wszystkich sprawców kradzieży, jak również do odnalezienia miejsc, gdzie znajdowały się już zdemontowane części skradzionego ciągnika rolniczego.

Jak ustalili policjanci niektóre części zostały już sprzedane w okolicznych punktach skupu złomu. Pozostałe czekały na sprzedaż. W sprawie zostało zatrzymanych trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu proszowickiego. Sprawcy w wieku 32, 27 i 21 lat usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem. Podejrzanym za popełniony czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Okradł gospodarstwo. Ślady na śniegu doprowadziły policjantów do złodzieja

Pamiętaj!

Kiedy dojdzie do włamania czy kradzieży w domu, mieszkaniu, piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym nie dotykaj niczego,  opuść pomieszczenie i o zaistniałym fakcie poinformuj Policję. Nie utrudniaj  pracy policjantom i nie zacieraj śladów! W  takiej sytuacji zadzwoń pod nr 112.

Źródło: Policja Małopolska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here