Ukrywał się 11 lat. Wpadł, gdy jeździł ciągnikiem po polu

Był poszukiwany trzema listami gończymi, ukrywał się też za granicą, gdzie ścigał go Interpol. Wpadł, bo policjant zauważył go, jak jechał po polu ciągnikiem.

 

\"\"

 

Policjanci z Krajenki zatrzymali 57-letniego mieszkańca miejscowości Piecewo, który przez 11 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany trzema listami gończymi. Przez lata ukrywał się zagranicą, gdzie był poszukiwany przez Interpol.

Wpadł, bo chciał pomóc

– Dzielnicowy będąc w obchodzie rejonu służbowego zauważył mężczyznę jadącego po polu ciągnikiem. Skojarzył fakt, iż może to być osoba od wielu lat poszukiwana do odbycia kary. Aby zatrzymać poszukiwanego, policjanci użyli fortelu. Poprosili jadącego ciągnikiem mężczyznę o pomoc przy zepsutym samochodzie. Mężczyzna wysiadł z ciągnika i wtedy został zatrzymany. Był zupełnie zaskoczony i nie stawiał oporu – informuje st. asp. Izabela Wrotek z biura prasowego złotowskiej policji.

57-latek ma do odbycia ma zaległą karę pozbawienia wolności m.in. za kierowanie gróźb karalnych, zniszczenie mienia, niestosowanie się do sądowego zakazu kierowania pojazdem oraz naruszenie nietykalności policjanta.

Redakcja AgroNews, fot. flickr.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here