Unijne zboża i rzepak w górę na zamknięciu piątkowej sesji

W Paryżu kontrakty na kukurydzę, pszenicę i rzepak zyskały na wartości w piątek po zaliczeniu długoterminowych minimów dzień wcześniej. W Chicago kukurydza, soja i śruta sojowa oraz kanadyjska canola ustaliły na zamknięciu tygodnia nowe minima sięgające 2020-2021 roku.

W Chicago jedynie pszenica odbiła w piątek w górę, a kontrakt marcowy oscyluje od początku roku wokół poziomu 6 dolarów za buszel, czyli kilka procent powyżej 3-letniego dołka z listopada ubiegłego roku.

Presja spadkowa na amerykańskich kontraktach pochodzi z podniesienia w comiesięcznym raporcie na temat podaży i popytu USDA oczekiwanych krajowych zapasów kukurydzy, soi i pszenicy na koniec sezonu.

W czwartek pojawiły się też dane rosyjskie, pokazujące rekordowe zapasy pszenicy na koniec 2023 roku. Rosja będzie zatem nadal dominować na międzynarodowym rynku pszenicy (dyktować ceny). Jednocześnie rządowe dane kanadyjskie zarejestrowały spadek zapasów pszenicy o 10,3% r/r, ale dane te były zgodne z oczekiwaniami.

Zamknięcie piątkowej sesji na giełdowym rynku zbóż i oleistych – 09.02.2024:

Wykresy notowań kontraktów w Paryżu:

Źródło cen: www.barchart,com, Andrzej Bąk

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Kalkulator płatności dla gospodarstwa. Sprawdź ile pieniędzy dostaniesz?

15 marca br. ruszył nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych w ramach kolejnej kampanii. Według danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na dzień 10 czerwca br....
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics