Ursus C340 przejechał po mężczyźnie

16 czerwca tuż po godz. 11:00 zamojscy strażacy otrzymali informację, że w lesie okolicach miejscowości Janówka Wschodnia ciągnik rolniczy przejechał mężczyznę. Ursus C340 zmiażdżył traktorzyście miednicę.

Ursus C340 przejechał po mężczyźnie

Po dojeździe pierwszych zastępów stwierdzono, że podczas prowadzonych prac przy wyrębie drzewa, Ursus C340 przejechał dużym kołem po miednicy i nodze 72-letniego kierowcy ciągnika. Poszkodowany przytomny kierowca znajdował się obok pojazdu. Miał zachowany prawidłowo oddech, uskarżał się na ból lewego biodra i nogi. Strażacy wykonalni u poszkodowanego stabilizację kręgosłupa szyjnego przy użyciu kołnierza ortopedycznego. W tym czasie wyznaczono miejsce bezpiecznego lądowania śmigłowca LPR-u. Poszkodowanego na noszach strażacy przenieśli lasem na odległość ok. 500 m w miejsce lądowania śmigłowca, został przetransportowany do szpitala.

Przepołowiony ciągnik i BMW w polu

Utrudnieniem w prowadzonych działaniach było, brak precyzyjnie określonego miejsca zdarzenia, co wydłużyło czas dojazdu służb ratowniczych. Zdarzenie miało miejsce w kompleksie leśnym w okolicach miejscowości Siemierz pow. Tomaszów Lubelski. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa podczas manewrowania ciągnikiem.

W działaniach trwających 2 godziny brały udział 2 zastępy z JRG Zamość oraz OSP Komarów i OSP Antoniówka.

Źródło i fot.: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Tlenek etylenu w lodach. GIS wycofuje partie

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzeganiao Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o rozszerzeniu wycofania prowadzonego przez firmę Häagen-Dazs o wskazane poniżej...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,951ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE