Uruchomiono specjalne przejście graniczne dla transportu zwierząt

– W związku z wprowadzeniem kontroli granicznej na przejściach na granicy polsko-niemieckiej zostało wyznaczone do transportu zwierząt przejście graniczne w Gubinku w województwie lubuskim – poinformował Główny Lekarz Weterynarii.

transport zwierząt, przejście graniczne dla transportu zwierząt

Według deklaracji Straży Granicznej zostało ono uruchomione w tym zakresie 18 marca w godzinach popołudniowych. Powinno to znacząco pomóc w ułatwieniu transportu zwierząt wjeżdżających do Polski.

Transport zwierząt. Poprawa przepustowości przejść granicznych

W związku z otrzymywanymi informacjami o poważnych utrudnieniach na granicy Polski z Niemcami, Czechami i Litwą Główny Lekarz Weterynarii w dniach 17 i 18 marca 2020 r. zwrócił się z prośbą do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o pilną interwencję  w tej sprawie i spowodowanie poprawy przepustowości przejść granicznych.

-Istotna jest konieczność zapewnienia sprawnego transportu zwierząt z uwagi na ich zdrowie i dobrostan oraz produktów żywnościowych jako ważnych strategicznie z punktu widzenia płynności zaopatrzenia rynku – wyjaśnia Główny Lekarz Weterynarii.

Weterynarze: nie ma eutanazji na życzenie. To fake news

Główny Lekarz Weterynarii pozostaje w stałym kontakcie z władzami weterynaryjnymi państw członkowskich oraz z organami administracji i  służbami zaangażowanymi w organizację tymczasowych kontroli na granicach wewnętrznych.

Redakcja AgroNews, fot. KPP Poznań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here