W drugim tygodniu sierpnia został ustanowiony, najwyższy jak do tej pory, wynik Indywidualnego Rekordu Gospodarstwa w plonie pszenicy ozimej zebranej z jednego hektara.
11,6 t/ha przy zastosowaniu odmiany RGT Specialist
Wynik, który osiągnął rolnik to: 11,6 t/ha przy zastosowaniu odmiany RGT Specialist. Wydarzenie miało miejsce w Barcianach, w województwie warmińsko-mazurskim. Proces zbioru i pomiar był nadzorowany przez niezależnego sędziego z Biura Rekordów. Zboża ozime w naszym kraju stanowią zasadniczą część w strukturze zasiewów, a to przekłada się
bezpośrednio na duży ich udział w przychodach gospodarstwa. Dlatego co roku to właśnie zbiory zbóż wzbudzają silne emocje. Warunki, z jakimi przyszło się zmagać rolnikom w tym roku, w czasie całego sezonu wegetacyjnego, były zmienne i często zaskakujące. Natura ponownie pokazała, że jest nieprzewidywalna, a takiej sytuacji dobre doradztwo i wsparcie ekspertów okazało się niezastąpione.
Doradcy z PUH „Chemirol” sp. z o.o. cały sezon wegetacyjny działali wraz z rolnikami, którym służą wsparciem i fachową poradą na opracowanych przez zespół specjalistów technologiach, uwzględniających indywidualne potrzeby gospodarstw. Wypracowane, w ramach programu „Idę po Rekord”, rekomendacje umożliwiły farmerom zbiory, które dają podstawy, aby pochwalić się wysokimi, wręcz rekordowymi zbiorami.
Jakie plony wypracowali rolnicy w 2022 przy zbiorze pszenicy ozimej?
Najwyższy wynik, na poziomie 11,6 t/ha, zanotowano w gospodarstwie Rolnyvik w Barcianach na północy Polski. Plon stanowi rekord dla rolnika, co tym bardziej potwierdza, że warto zaufać ekspertom. Na polu wysiano pszenicę RGT Specialist, która charakteryzuje się bardzo dobrym krzewieniem oraz zastosowano technologię „Idę po Rekord”, składającą się ze środków ochrony marki INNVIGO oraz asortymentu pełnego odżywiania roślin z firmy Chemirol.
– Ten rok był dla rolników bardzo wymagający. Jako opiekun z ramienia firmy Chemirol osobiście doglądałem plantacji i uczestniczyłem w tworzeniu rekomendacji technologicznych. Wynik 11,6 t/ha w pszenicy ozimej jest najwyższym wynikiem, jaki odnotowano w gospodarstwie, co potwierdza skuteczność technologii „Idę po Rekord” oraz zastosowania nowości – produktu BlueN®. Wspólnie z właścicielem od lat koncentrujemy wysiłki nad zwiększeniem plonu i poprawą struktury gleby, poprzez analizy glebowe, właściwe zmianowanie, odpowiednie nawożenie i ochronę, a także stosowanie biostymulatorów, w tym preparatu BaktoKompleks na ściernisko, dzięki którym udało nam się osiągnąć te wspaniałe wyniki – podsumował osiągnięty wynik Przemysław Kowalczyk, Dyrektor Oddziału Mazury w firmie Chemirol.
Wyniki mówią same za siebie
W zeszłym tygodniu firma Chemirol odwiedziła również inne lokalizacje, w których rolnicy w czasie żniw bili rekordy gospodarstw w zbiorach pszenicy ozimej. Niebagatelne wyniki osiągnięto w woj. kujawskopomorskim w miejscowościach Papowo Biskupie oraz Radunek. W obu przypadkach były to wspaniałe, wielopokoleniowe gospodarstwach, w których wiedza, doświadczenie i pasja są przekazywane z pokolenia na pokolenie.
W Papowie Biskupim, u Pana Bartosza Wiśniewskiego Przedstawiciele Chemirolu gościli już po raz drugi. Przypomnijmy, że w tym gospodarstwie zbiory rzepaku ozimego cieszył się wspaniałym wynikiem 5,48 t/ha. Zbiór pszenicy ozimej zamknął wynikiem 10,1 t/ha, który również jest rekordem tego gospodarstwa.
Rekord gospodarstwa na największy plon rzepaku ozimego pobity!
Tymczasem w Radunku, Państwo Nowińscy zarejestrowali plon jeszcze o tonę większy! 11,1 t/ha wywołało początkowo niedowierzanie, a później falę radości u gospodarzy.
– Każdego z Klientów traktujemy indywidualnie i cieszymy się z jego sukcesów. Wspólnie z Rolnikiem analizujemy sytuację w gospodarstwie i ustalamy strategię działania. Pomagamy, kiedy warunki pogodowe utrudniają prowadzenie upraw. Chemirol w każdym przypadku dokłada wszelkich starań, aby zapewnić Klientom produkty mające ułatwić pracę na polu i osiągać rekordowe plony. Przykładem jest tutaj chociażby produkt BlueN® – tegoroczna nowość w ofercie Chemirolu. Preparat dostarcza roślinie azot w formie amonowej, co jest jego kolosalną zaletą w czasach suszy. Chcę mocno podkreślić, że każde z gospodarstw, które w tym roku zdobyło Indywidualny Rekord Gospodarstwa działo w ramach programu „Idę po Rekord”. Gorąco zachęcam, aby do niego przystąpić na www.ideporekord.pl. Polony mówią same za siebie – podsumowała dr Alicja Malewicz – Pełczyńska, Dyrektor Działu Marketingu i PR.
Źródło i fot. : PUH „Chemirol” sp. z o.o.