Uwaga! Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego

W zdecydowanej większości polskich lasów panuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Mimo to, nadleśnictwa nie zdecydowały się jeszcze na ogłoszenie zakazu wstępu do lasów.

Uwaga! Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego
Uwaga! Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego

Na mapie Instytutu Badawczego Leśnictwa, aktualizowanej dwa razy dziennie, większość stref prognozowania zaznaczono kolorem czerwonym, co oznacza najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.

– Mimo tych prognoz nie jest jeszcze tak źle, bo w lasach dosyć długo leżał śnieg. Dlatego na razie nie mamy podstaw do wprowadzania zakazów wstępu do lasów – informuje Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

Leśnicy przypominają, że w lasach i na terenach śródleśnych, na obszarze łąk, torfowisk i wrzosowisk, jak również w odległości do 100 metrów od granicy lasu zabronione jest rozniecanie ognia, wypalanie wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych, a także palenie tytoniu, z wyjątkiem dróg utwardzonych i miejsc wyznaczonych do pobytu ludzi.

Źródło: OSP.pl
(Fot. Instytut Badawczy Leśnictwa)

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,941ObserwującyObserwuj
7,180SubskrybującySubskrybuj

Polsce nie grozi deficyt zbóż, ale trzeba liczyć się z wysokimi cenami

Napaść Rosji na Ukrainę i blokada czarnomorskich portów spowodowała ogromne ograniczenie możliwości eksportu zbóż tego wielkiego producenta m.in. pszenicy do innych krajów. Problemem jest także...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE