Uwaga producenci drobiu poszkodowani wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków

11 października br. upływa termin na złożenie „Deklaracji strat w związku z wystąpieniem w Polsce wysoce zjadliwej grypy ptaków” dla gospodarstw prowadzących działalność nadzorowaną w zakresie chowu/hodowli drobiu, położonych w obszarach zapowietrzonych i zagrożonych, ustanowionych po wystąpieniu ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków.

Uwaga producenci drobiu poszkodowani wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków
Uwaga producenci drobiu poszkodowani wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków

W oparciu o sygnały napływające z terenu, o trudnościach związanych z wypełnianiem „Deklaracji dotyczącej przychodów i kosztów” IERiGŻ-PIB (formularz Excel)  KOWR apeluje aby producenci drobiu, którzy nie czują się na siłach lub nie mają możliwości ich wypełnić, bezwzględnie złożyli „Deklaracje strat (…)” przyjmowane przez KOWR.

Jednocześnie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje, że dane z „Deklaracji strat (…)” będą stanowiły podstawę do sporządzenia wniosku do Komisji Europejskiej o ustanowienie nadzwyczajnych środków wsparcia dla sektora drobiu w Polsce.

Wszelkie informacje dotyczące „Deklaracji strat (…)” dostępne są na stronie internetowej KOWR https://kowr.gov.pl/interwencja/drob.

Źródło: KOWR

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

czternaście + 9 =

Advertisement
11,152FaniLubię
4,484ObserwującyObserwuj
3,899ObserwującyObserwuj
7,280SubskrybującySubskrybuj

Dopłaty bezpośrednie i płatności obszarowe: 3,2 mld zł na kontach rolników

18 października ruszyła wypłata zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r. Przebiega ona bardzo sprawnie. - W pierwszym tygodniu...

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE