W kwietniu ciągniki znów miały pod górę

W kwietniu wydano tablice do 729 nowych ciągników rolniczych. Oznacza to 7% spadku w stosunku do marca. Wolumen był również o 8% niższy od tego z analogicznego okresu ubiegłego roku.

rolnictwo, portal rolny, sprzedaż ciągników, ciągniki, leasing, John Deere, Ursus, Zetor, Deutz Fahr, New Holland,

Chwilowe obniżenie popytu nie musi stanowić powodu do niepokoju dla producentów i dealerów ciągników rolniczych. Łącznie w pierwszych czterech miesiącach roku zarejestrowano już blisko 2400 maszyn. To zaledwie kilkadziesiąt sztuk mniej niż w analogicznym okresie 2018 roku – mówi Tomasz Rybak z firmy Martin & Jacob.

Sprzedaż ciągników. Spadki w czołówce

Pozycję lidera utrzymała marka New Holland. W kwietniu odnotowano rejestrację 136 ciągników z jej logo. Taki wynik przełożył się na 7% spadku w stosunku do marca. Był również o 12% niższy od tego z analogicznego okresu ubiegłego roku. Drugie pod względem popularności były maszyny z linii produkcyjnej John Deere. Wydano tablice do 105 zielono-żółtych konstrukcji – to o 5% mniej niż w poprzednim miesiącu oraz o 31% mniej niż w kwietniu 2018 roku. Trzecia lokata przypadła marce Kubota. Wolumen 89 ciągników oznaczał 24% spadku w stosunku do marca. W analogicznym okresie poprzedniego roku zarejestrowano identyczną liczbę pomarańczowych maszyn.

Sprawdzone konstrukcje górą

Najczęściej rejestrowanym modelem ciągnika w kwietniu był John Deere 6120M. Wydano tablice do 20 egzemplarzy tej maszyny. Druga lokata przypadła ex aequo konstrukcjom John Deere 6155M, Kubota M5091 oraz Zetor Proxima 90. Każda z nich doczekała się 16 rejestracji. Podium najpopularniejszych modeli zamknął New Holland TD 5.85. Właścicieli znalazło 15 takich ciągników.

Zmiany w zapotrzebowaniu

Największy popyt odnotowano w województwie mazowieckim. Na jego terenie wydano tablice do 109 maszyn, a więc o 19% mniej niż w marcu. Taki wolumen przełożył się także na 20% spadku w stosunku do kwietnia 2018 roku. Na drugiej pozycji uplasowały się ex aequo województwa lubelskie i wielkopolskie, z wynikami 78 rejestracji. Sprzedaż w pierwszym z tych regionów wzrosła o 16% w porównaniu z poprzednim miesiącem, ale zmalała o 7% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Z kolei w przypadku Wielkopolski kwietniowe potrzeby okazały się o 11% niższe od marcowych. Wynik przełożył się także na 4% spadku w porównaniu z tym samym okresem 2018 roku. Czołówkę zamknęło województwo łódzkie, z liczbą 70 rejestracji. To o 9% więcej niż w marcu, ale o 1% mniej niż w kwietniu zeszłego roku.

Redakcja AgroNews, fot. New Holland

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
11,402SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics