W oczekiwaniu na rentę strukturalną

Lista osób, które spełniają warunki do uzyskania renty strukturalnej w naborze w 2010 r., zostanie opublikowana w późniejszym terminie.

"Miało być szybko i sprawnie, a wyszło jak zwykle. Lista osób, które spełniają warunki do uzyskania renty strukturalnej, zostanie opublikowana w późniejszym terminie.

Gdy we wrześniu rolnicy składali wnioski o renty strukturalne nikt dokładnie nie wiedział ile trzeba będzie czekać na decyzje o przyznaniu świadczeń.

Tomasz Kozłowski –  Sielec wypowiedź z 1 września 2010:
Dokładnie to nie wiem, ale trzeba będzie chyba 3 miesiące czekać na odpowiedź czy dostanę, czy nie dostanę.

Jeszcze miesiąc temu prezes Agencji Restrukturyzacji zapewniał, że lista osób uprawnionych do rent strukturalnych zostanie opublikowana 1-go grudnia.

Tomasz Kołodziej – prezes ARiMR, wypowiedź z 4 listopada 2010: W tej chwili zakończyliśmy już prawie weryfikację tych wniosków. 1 grudnia podamy listę rankingową osób, które złożyły wnioski o renty strukturalne.

Do dzisiaj jednak taka lista na stronie internetowej Agencji się nie pojawiła. Pojawił się za to komunikat:

W związku z trwającymi pracami nad zmianą przepisów rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania "Renty strukturalne" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 oraz rozporządzenia w sprawie podziału środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 uprzejmie informuję, że przesunięciu ulega termin opublikowania listy wnioskodawców, którym w ramach naboru wniosków w 2010 r. przysługiwać będzie renta strukturalna”

Lista ma być opublikowana niezwłocznie po ukazaniu się rozporządzenia. Jak długo jeszcze trzeba będzie czekać?

Artur Ławniczak – wiceminister rolnictwa:
W najbliższym czasie w ciągu kilku dni będzie ta lista rankingowa, prawdopodobnie stworzymy również listę rezerwową, czyli w miarę gdyby się te środki udało pozyskiwać, następne osoby mogłyby dochodzić.

Na decyzje w sprawie przyznania rent strukturalnych czeka ponad 11 tysięcy rolników. Ilu ostatecznie dostanie świadczenia tego na razie nie wiadomo. Na pewno są pieniądze dla sześciu i pół tysiąca osób”
– poinformowała Redakcja Rolna TVP.

Podobno celem wprowadzanych zmian jest przyznanie rent strukturalnych jak największej liczbie osób spośród tych, które złożyły wnioski o przyznanie takiej pomocy w 2010 r…

Redakcja AgroNews, fot. sxc.hu
 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Uproszczenia w Zielonym Ładzie wchodzą w życie 25 maja br. Co się zmienia?

25 maja br. wchodzi w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, wprowadzające zmiany we Wspólnej Polityce Rolnej, które dotyczą Zielonego Ładu. Rozporządzenie zostało opublikowane...
13,428FaniLubię
7,105ObserwującyObserwuj
3,946ObserwującyObserwuj
8,520SubskrybującySubskrybuj
Verified by ExactMetrics