Wakacje kredytowe z podpisem Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą wakacje kredytowe dla osób, które zaciągnęły kredyty w polskiej walucie na własny cel mieszkaniowy. – Ten projekt znalazł poparcie absolutnej większości parlamentarnej, został przyjęty prawie jednogłośnie – podkreślał Andrzej Duda.

Wakacje kredytowe z podpisem Prezydenta

Prezydent RP podpisał Ustawę z dnia 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom.

– Ustawa przedłuża działanie tarcz antyinflacyjnych do 31 października, co jest niezwykle istotne dla działań mających prowadzić do obniżenia cen paliw, zwłaszcza w okresie wakacyjnych wyjazdów. Wprowadza także tzw. wakacje kredytowe – zawieszenie na dwa miesiące kredytu hipotecznego zawartego w walucie polskiej – mówił Andrzej Duda.

– Okres wejścia w życie to 14 dni. Termin podpisana jest szybki, bo chciałem, aby weszła ona w życie przed początkiem sierpnia – przypomniał Prezydent RP.

08__Andrzej_Duda_podpisanie_ustawy _20220714_MB2_9458.jpg [708.44 KB]

 

9 czerwca 2022 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił ustawę o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom.

W dzisiejszej uroczystości podpisania ustawy wzięli udział prezydenccy ministrowie: Grażyna Ignaczak–Bandych, Małgorzata Paprocka i Paweł Szrot, a także doradca Rafał Kos.

Wakacje kredytowe to kolejna wyciągnięta pomocna dłoń do tych, którzy w tej trudnej sytuacji tej pomocy wymagają; kiedy działania legislacyjne dotyczą dobra obywateli, Prezydent Andrzej Duda na ogół nie ma żadnych wątpliwości. Bardzo szybko podjął decyzje o podpisaniu ustawy o wakacjach kredytowych – komentowała dziś w Polsat News szef KPRP Grażyna Ignaczak Bandych.

01__Andrzej_Duda_podpisanie_ustawy _20220714_MB2_9410.jpg
Belweder | Uroczystość podpisania Ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom
02__Andrzej_Duda_podpisanie_ustawy _20220714_MB1_4485.jpg
Belweder | Uroczystość podpisania Ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom
Źródło: Prezydent.pl

Zostaw komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jak zbierać i suszyć grzyby?

W Polsce rośnie około 1400 rodzajów jadalnych grzybów, a do obrotu dopuszczonych jest 47. Jak je zbierać, suszyć i przyrządzać opowiada dr Cecylia Uklańska-Pusz...
12,518FaniLubię
4,343ObserwującyObserwuj
4,950ObserwującyObserwuj
4,190SubskrybującySubskrybuj

Obserwuj nas na INSTAGRAMIE