Więcej czasu na złożenie wniosku o dopłaty! Resort rolnictwa wydłuża termin

  Ministerstwo rolnictwa wydłuża termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie do 15 czerwca 2018 r.

  Od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

   

  Resort rolnictwa przygotował projekt rozporządzenia, który zakłada wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie w tym roku do 15 czerwca, a więc o miesiąc. Zazwyczaj rolnicy mają na to czas do 15 maja. Jednak ministerstwo uznało, że tym razem trzeba dać im więcej czasu.

  W uzasadnieniu napisano, że „W związku z wystąpieniem trudności administracyjnych w niektórych państwach członkowskich (…), Komisja Europejska zdecydowała o możliwości wydłużenia terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich w 2018 r. i opracowała projekt rozporządzenia wykonawczego wprowadzającego odstępstwo od rozporządzenia wykonawczego (UE) nr 809/2014 w odniesieniu do ostatecznego terminu składania pojedynczego wniosku, wniosków o przyznanie pomocy lub wniosków o płatność, ostatecznego terminu zgłaszania zmian w pojedynczym wniosku lub wniosku o płatność oraz ostatecznego terminu składania wniosków o przydział uprawnień do płatności lub zwiększenie wartości uprawnień do płatności w ramach systemu płatności podstawowej w 2018 r.”


  Do tej pory, łącznie z oświadczeniami, które najmniejsze gospodarstwa mogły składać do 14 marca, do ARiMR wpłynęło już ok. 765 tys. wniosków. W ubiegłym roku o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1 mln 340 tys. osób.

  Kamila Szałaj
  Redakcja AgroNews, fot. pixabay.com/ARiMR

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here