Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. na półmetku

  Został niespełna miesiąc na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. ARiMR apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru.

  Od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Mają na to  czas do 15 maja.

  Kary dla spóźnialskich

  Rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 1 czerwca.

  ARiMR pomaga w składaniu wniosków

  ARiMR przypomina, że rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do internetu przygotowanych dla wnioskodawców we wszystkich biurach powiatowych Agencji w całym kraju.

  Z kolei gosdpodarze, którzy nie radzą sobie z wypełnieniem e-wniosku o płatności mogą skorzystać z pomocy ekspertów z ośrodków doradztwa rolniczego.

  Biura ARiMR organizują także dni otwarte, by jak najwięcej rolników mogło na miejscu dowiedzieć się, jak wypełnić e-wniosek. Niektóre z biur powiatowych prowadzą także mobilne punkty pomocy technicznej, by w terenie, bliżej gospodarstw rolników służyć im radą, a także sprzętem komputerowym.     

  Do tej pory, łącznie z oświadczeniami, które najmniejsze gosposrastwa mogły skłądać do 14 marca, do ARiMR wpłynęło już ok. 615 tys. wniosków. W ubiegłym roku o dopłaty bezpośrednie ubiegało się 1 mln 340 tys. osób.   

  Redakcja AgroNews, fot. pixabay.com/ARiMR

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here